Moova'yı Satın Alan Tat Gıda'dan Sek Markasıyla Peynirde Büyük Hamle

İSTANBUL (ANKA)-Geçen yıl Moova’yı satın alan Tat Gıda, odaklanarak büyüme stratejisi doğrultusunda marka yatırımlarını sürdürürken, SEK markasıyla peynir kategorisinde 35 ürünle tüketicinin karşısına çıkıyor.  Süt ürünlerind

Haberler 07.04.2015, 09:52
Moova'yı Satın Alan Tat Gıda'dan Sek Markasıyla Peynirde Büyük Hamle

İSTANBUL (ANKA)-Geçen yıl Moova’yı satın alan Tat Gıda, odaklanarak büyüme stratejisi doğrultusunda marka yatırımlarını sürdürürken, SEK markasıyla peynir kategorisinde 35 ürünle tüketicinin karşısına çıkıyor.  Süt ürünlerinde başarının “iyi süt”ten geçtiğini kaydeden Tat Gıda Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer, bu konunun uzmanı olan SEK’in peynir kategorisinde ilk üç marka arasında yer almasını hedeflediklerini belirtti. Tat, SEK ve Pastavilla markalarıyla 2015 yılını yüzde 15 büyüyerek 1 milyar TL ciro ile kapatmayı planladıklarını kaydeden Kesimer, Tat Gıda’nın büyüme stratejisi çerçevesinde yeni satın almaları ve işbirliklerini de değerlendirdiklerini söyledi.

SEK'in peynir kategorisine dirişi dolayısıyla bir basın toplantısı düzenleyen Tat Gıda Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer, Moova’yı, SEK’in peynir alanındaki operasyonu için geçen yıl Ağustos ayında 32,3 milyon TL’ye satın aldıklarını hatırlatarak, “Bu yatırımla günlük 350 ton süt işleme kapasiteli yeni ve modern bir tesisle birlikte Ege Bölgesi’nde çok bereketli bir süt havzasından da yararlanma olanağına sahip olduk. Satın almadan bu yana geçen sürede kapsamlı araştırmalar ve tat testleri yaptık. Bunun sonucunda da tüketicilerin en beğendiği lezzetlerden oluşan ürünlerimizi piyasaya sunduk. Sütteki gücümüz ve uzmanlığımızla desteklenen titiz çalışmalar sonrasında yarattığımız ürün portfyömüz ile peynir kategorisinde önemli bir başarı yakalayacağımıza inanıyoruz. Paketli ve açık olarak toplam 10 milyar TL olduğu tahmin edilen peynir kategorisinde hedefimiz paketli peynir markaları arasında ilk üçte yer almak” dedi.  

-SÜT ÜRÜNLERİNDE İYİ SÜTÜN ÖNEMİ-

Peynirin kalitesinde en önemli unsurun “iyi süt” olduğunu belirten Kesimer, şöyle konuştu: “Süt ürünlerinde başarının yolu “iyi süt”ten geçiyor ve biz bu konunun uzmanıyız. Ürün portföyümüzde beyaz, kaşar, dil, sürülebilir peynir çeşitlerinin yanı sıra dünyada bu alanda önde gelen ülkelere ait peynirler de yer alıyor. Hollanda peyniri gouda ve edam, Fransız peyniri mimolette ve İtalyan peyniri parmesanın üretimi farklı tecrübe ve uzmanlık gerektiriyor.Bu nedenle hem Türkiye’den hem de Avrupa’dan peynir uzmanlarıyla çalışıyoruz. Bu peynirler özel olgunlaştırma yöntemi ile ahşap raflarda aylarca bekletiliyor ve bu sayede tat, koku ve yapı olarak ideal hale geliyor.”

-TAT GIDA MARKALARINA 55 MİLYON TL YATIRIM-

SEK’in paketli süt ve süt ürünlerinde Türkiye çapında üretim yapan ilk marka olduğunu hatırlatan Kesimer; ilk paketli kaşar, beyaz, eritme ve kontinental peyniri çıkaran SEK’in kuruluş nedeni olan süt ve süt ürünlerinde “örnek olmak” ve “yenilikçilik” anlayışını önemli bir miras olarak kabul ettiklerini söyledi. Kesimer, konuşmasına şöyle devam etti: “Sektörümüzdeki yenilikçi tavrımızla 2011 yılında “günlük süt” olarak bilinen pastörize süt kategorisine getirdiğimiz ivmenin bir benzerini, peynire de getirmeyi ve tüketicilerimize SEK markası ile farklı lezzetlerde peynirler sunmayı amaçladık. İnovasyon kültürümüz ışığında yenilikçi ürünler üzerinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda 2015 yılında markalarımıza 55 milyon TL’lik yatırım yapmayı planlıyoruz.”

-"YENİ SATINALMALARI DEĞERLENDİRİRİZ"-

2014’ün şirket için verimli ve stratejik hamlelerin yapıldığı bir yıl olduğunu da aktaran Tat Gıda Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer, 2015 yılına dair hedeflerini ise şu sözlerle aktardı: “Tat Gıda olarak belirlediğimiz “odaklanarak büyüme” stratejimize paralel olarak portföy değişiklikleri yaptık. Domates, süt ve süt ürünleri ve makarna işkollarını ana odak alanlarımız olarak belirledik ve büyüme stratejilerimizi de bu işkollarımız üzerinden ilerletme kararı aldık. Bu alanlarda inovasyon, teknoloji ve marka yatırımlarımızı sürdürerek bu yıl yüzde 15 büyüme ile 1 milyar TL’lik ciroya ulaşmayı hedefliyoruz. Ciromuzun yarısından fazlasını SEK markamızdan elde etmeyi öngörüyoruz” dedi. Kesimer, şirketin büyüme hedefleri çerçevesinde yeni satın almaları ve işbirliklerini değerlendirdiklerini de sözlerine ekledi.(ANKA)
(NÇ/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@