Mobil Teknolojisine Kadın Eli Değecek

İSTANBUL(ANKA)-İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA ), 2015 yılı Kadın İstihdamın Arttırılması Mali Destek Programı k...

Haberler 03.11.2015, 12:35
Mobil Teknolojisine Kadın Eli Değecek

İSTANBUL(ANKA)-İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA ), 2015 yılı Kadın İstihdamın Arttırılması Mali Destek Programı kapsamında kar amacı gütmeyen kuruluşlara yönelik yeni bir çalışma başlattı. Proje ile birlikte İstanbul’daki kadınların mobil teknoloji sektöründe etkinliğini arttırması ve bu hizmetlerde etkin rol alması hedefleniyor.

Çalışma kapsamında, “Mobil Çözümlerin Adresi: Kadın Projesi’’, İstanbul Ticaret Odası liderliğinde, İstanbul Ticaret Üniversitesi ortaklığında, Teknopark İstanbul’un iştiraki ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nun desteğiyle uygulanacak. İstanbul’daki kadınların mobil teknoloji sektöründe etkinliğini arttırılması ve bu hizmetlerde etkin rol alması hedeflendiği Projenin bir diğer hedefi ise mobil teknolojiler sektöründe istihdam edilen ve yenilikçi iş fikrini hayata geçiren kadın sayısının arttırılması olacak. İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan hibe almaya hak kazanan ve sözleşmesi imzalanan projenin 2016 yılı Şubat ayında başlaması öngörülüyor.

-KADINLARIN GELİŞTİRDİĞİ FİKİRLER, DİJİTAL GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ’NDE SUNULACAK-

Mobil Teknoloji Eğitimleri ve Mobil Teknoloji Tasarım Eğitimleri katılımcılarının arasından seçilecek 30 kişi KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılabilecek. Mobil Teknoloji Eğitimlerini başarı ile tamamlayan katılımcılar eğitimlerden sonra uygulama geliştirmek için Mobil Uygulama Geliştirme Atölyesi’ne katılacak. Kadınların geliştirdikleri fikirler, melek yatırımcıların da katılacağı Dijital Girişimcilik Ödülleri’nde sunulacak. Ayrıca, eğitimleri başarı ile tamamlayan ve iyi bir iş fikri olan 2 kadın girişimciye, ‘Teknopark Kuluçka Merkezi’nde yer verilecek.

-EĞİTİMLER 220’ŞER SAAT SÜRECEK-

TOBB Kadın Girişimciler Kurulu İcra Kurulu Başkanı Hatice Dinçbal Kal, proje kapsamında yaş sınırı olmaksızın, en az üniversite öğrencisi olan, mobil uygulama ve yazılımlara ilgi duyan kadınlara "Başlangıç Seviyesi Mobil Teknoloji" ve "İleri Seviye Mobil Teknoloji" başlıkları altında eğitim verileceğini söyledi. Dinçbal Kal sözlerini şöyle sürdürdü: 

“220’şer saat sürecek ve ücretsiz olarak verilecek eğitimler için ön başvurular www.ito.org.tr  adresinden alınmaya başlandı. Projenin hedef grubu ise en az üniversite öğrencisi veya mezunu mobil teknoloji endüstrisinde çalışmaya veya mobil teknolojiler alanındaki iş fikrini hayata geçirmeye istekli kadınlar olacak.’’(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@