Microsoft Xbox'ta Bitcoin İle Satışa Yeşil Işık Yaktı

Microsoft’un çok kullanılan uygulamalarından olan oyun konsolu Xbox’ta Bitcoin dönemi başlıyor. Windows uygulamaları sonrası Xbox’ta da Bitcoin ile ödeme yapılabilecek. Reddit tarafından paylaşılan görüntüler ile söylemlere yol açan Microsoft’un Insider programı kullanıcılarına özel olarak anket düzenlediği belirlendi.

Microsoft Xbox'ta Bitcoin İle Satışa Yeşil Işık Yaktı
Microsoft tarafından resmi bir açıklama yapılmış olmasa da şirketin konuya ilişki bir anket oluşturduğu belirtildi. Sosyal haberleşme ve tartışma platformu olan Reddit’te yer alan bilgiye göre Xbox uygulamasına getirilecek yeni bir özellik ile oyun satın alımında Bitcoin’in kullanılabileceği belirtiliyor.

Microsoft şirketinin kripto paralar ile ilgili ödeme yöntemlerinin tanıtması üzerine yayılan haberlere yapıldığı söylenen anketin ekran görüntüleri platform üzerinde yer aldı. 2014 yılında Windows içeriklerinin Bitcoin aracılığı ile alınmasına imkân sağlayan Microsoft, yeni düzenlemesi ile Xbox’a da benzer bir özellik getirecek.

Kripto Ödemeleri Tanıtıldı

Kripto para piyasalarında hareketli bir dönem yaşanırken, Microsoft’tan gelen hamle dikkatleri üzerine çekti. Microsoft 2014 yılında Windows uygulamalarının kullanılması ve satın alınması için Bitcoin ile ödeme yapabilme imkânı sağlamıştı.

Xbox uygulaması için bugüne kadar herhangi bir planı olmayan Microsoft ilk adımı attı. Microsoft’un dünyaca ünlü oyun konsolu Xbox üzerinden oyun alımını Bitcoin ile ödemeye açık hale getirileceği haberleri gündemde yer almaya başladı.  Kullanıcıların düşüncelerini belirlemek için Xbox platformu üzerinden bir anket yayınladığı belirlendi. Kripto para ödemelerini tanıtması ile dikkat çeken Microsoft, Bitcoin ile satın alma seçeneğinin platform üzerine eklenebileceğine işaret etti.

Reddit Ekran Görüntüsünü Paylaştı

Microsoft şirketinden Bitcoin ile satın alma işleminin gerçekleşeceğine dair resmi bir açıklamama gelmemesine rağmen, konu gündeme taşındı. Sosyal haberleşme ve tartışma platformu olarak faaliyet gösteren Reddit platformunda yer alan bilgilere göre Xbox uygulaması üzerinde Bitcoin ile oyun alımının sağlanabileceği belirtildi. Platformda yayılan bilgiyle ilgili olarak ekran görüntüsü paylaşan Reddit, bahsedildiği üzerine kullanıcıların konuya ilişkin görüşlerini almak için platform üzerinde bir anket düzenlediğini gözler önüne serdi. Reddit düzenlenen anketin yalnızca Insider programı katılımcılarına yönelik olduğunu belirtirken, Microsoft şirketinin Bitcoin ile ödeme yöntemi getirmeyi hedeflediğini açıkladı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@