Merkez Faiz Ve Faiz Koridorunda Değişikliğe Gitmedi

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Ağustos ayı toplantısında, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 7.50 seviyesinde sabit tuttu.

Haberler 18.08.2015, 21:50
Merkez Faiz Ve Faiz Koridorunda Değişikliğe Gitmedi

ANKARA(ANKA) - Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Ağustos ayı toplantısında, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 7.50 seviyesinde sabit tuttu.

Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Ağustos ayı Faiz Kararını açıkladı. Toplantıya Merkez Bankası Başkanı Erdem Başçı, Ahmet Faruk Aysan, Murat Çetinkaya, Turalay Kenç, Necati Şahin, Abdullah Yavaş ve Mehmet Yörükoğlu katıldı. PPK, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranı ile banka bünyesindeki Bankalararası Para Piyasası ve Borsa İstanbul Repo–Ters Repo Pazarlarında uygulanmakta olan faiz oranlarına ilişkin aldığı kararları açıkladı. Kurul, marjinal fonlama oranını yüzde 10.75’te, açık piyasa işlemleri çerçevesinde piyasa yapıcısı bankalara repo işlemleri yoluyla tanınan borçlanma imkanı faiz oranını yüzde 10.25’te, borçlanma faiz oranını yüzde 7.25’te, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını yüzde 7.5’te, borçlanma faiz oranını yüzde 0’da, borç verme faiz oranını da yüzde 12.25’ de sabit tutma kararı aldı. (ANKA/DEVAM)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@