Merkez Bankası Mayıs 2021 PPK Faiz Kararı Saati! Yüzde 19.00'luk Oran Değişecek Mi?

Merkez Bankası Mayıs 2021 PPK faiz kararı 6 Mayıs tarihinde bugün açıklanacak. TCMB faiz kararının açıklanacağı saat, alınacak karar ve ekonomistlerin beklentilerine dair son gelişmeler haberimizde.

Merkez Bankası Mayıs 2021 PPK Faiz Kararı Saati! Yüzde 19.00'luk Oran Değişecek Mi?

Merkez Bankası 2021 mayıs ayı PPK faiz kararı açıklanacak. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından daha önceden ilan edilen faaliyet takvimi kapsamında, Mayıs ayı Para Politikaları Kurulu toplantısı faiz kararı 6 Mayıs tarihinde ilan edilecek. 

Şahap Kavcıoğlu başkanlığında ikinci PPK toplantısı olacak olan Mayıs ayı görüşmelerinde ise faiz oranlarının nasıl şekilleneceği merak konusu. 

MERKEZ BANKASI MAYIS 2021 PPK FAİZ KARARI

Tüm para piyasalarının gözü kulağı Merkez Bankası faiz kararlarında. Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcığlu başkanlığında saat 10.00 itibariyle başlayan PPK görüşmelerinde ekonomi adına nasıl bir adım atılacağı merak konusu. 

Enflasyon oranlarının çok yüksek seviyede olduğu bu dönemde faiz oranlarının azaltılması yönünde bir karar alınıp alınmayacağı merak konusu. 

Sabah saat 10.00 itibariyle başlayan Mayıs ayı Para Politikaları Kurulu toplantısı öğleden sonra ilan edilecek. Saat 14.00 itibariyle Merkez Bankası 2021 mayıs ayı PPK faiz kararı açıklanmış olacak. Alınan karar Merkez Bankası'nın web sitesinden ilan edilecek. 

MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİ YAPACAK MI?

Ekonomi gündemi ve piyasalar Merkez Bankası'nın faiz indirimi yapıp yapmayacağını merak ediyor. 

Şahap Kavcıoğlu başkanlığında gerçekleştirilen ilk toplantıda (Nisan ayı PPK Toplandısı) faiz oranları yüzde 19.00 bandında serbest bırakılmıştı. 2021 Mayıs ayına dair ekonomist beklentileri de faiz oranlarının yüzde 19.00 bandında serbest bırakılması yönünde. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@