Mayıs Ayı Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşı Ödeme Tarihleri Açıklandı

İŞKUR kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı alan vatandaşlara Mayıs ayı ödemelerinin hangi tarihte ödeneceğini açıkladı. İŞKUR tarafından yayımlanan duyuru detayları.

Mayıs Ayı Kısa Çalışma Ödeneği ve İşsizlik Maaşı Ödeme Tarihleri Açıklandı

Türkiye İş Kurumu sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşım ile 2021 Mayıs dönemine ait kısa çalışma ödeneği ve işsizlik ödeğinin ne zaman ödeneceği açıklandı. İki ödemeden birini alan vatandaşlar için ödemeler 4 Haziran tarihinde başlayacak. 

İŞSİZLİK MAAŞI ÖDEMELERİ 4 HAZİRAN TARİHİDE YAPILACAK

Türkiye İş Kurumu'nın sosyal medya hesabından yapılan basın bilgilendirme açıklamasında, mayıs ayına ilişkin işsizlik maaşı ve kısa çalışma ödeneği ödemelerinin 4 Haziran tarihinde yapılacağı bildirildi. Ödemeler vatandaşların iban numarası bildirmiş olmaları durumunda banka hesaplarına yapılacağı açıklandı. Ancak sisteme iban numarası bildirmeyen vatandaşların işsizlik veya kısa çalışma ödeneği ödemeleri PTT hesaplarına yapılacak. 

İŞKUR sisteminde iban numarası olmayanlar 4 Haziran tarihinde kendilerine en yakın PTT şubelerine kimlikleri ile başvuruda bulunabilir ödemelerini alabilirler. PTT Kartı olanlar ise ödemelerini PTT ATM'lerinden alabilirler. 

İŞKUR Tarafından Yayımlanan Basın Açıklaması

3 AY SÜREYLE UZATILMIŞTI

Türkiye İş Kurumu üzerinden yapılan kısa çalışma ödeneği 2021 yılını Mart ayı sonunda kaldırılmış ancak yaklaşık bir ay sonra tam kapanma süreci kapsamında yeniden başlatılmıştı. İŞKUR üzerinden sağlanan kısa çalışma ödeneği destekleri Haziran ayının sonuna kadar devam edecek. 

İŞKUR o dönem kısa çalışma ödeneğine ilişkin yapmış olduğu basın açıklamasında "Kısa çalışma uygulaması, 1 Nisan'dan itibaren geçerli olmak üzere 30 Haziran'a kadar tüm sektörleri kapsayacak şekilde uzatıldı." bilgisini paylaşmıştı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@