Mayıs Ayı İşsizlik Maaşı, Kısa Çalışma Ödeneği Bayramdan Önce Hesaplarda

Çalışma Bakanı Vedat Bilgin kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı ödemelerinin Ramazan Bayramından önce hesaplarda olacağını ilan etti. Kısa çalışma ödeneği ve işsizlik maaşı alanlar için ilan edilen ödeme tarihleri.

Mayıs Ayı İşsizlik Maaşı, Kısa Çalışma Ödeneği Bayramdan Önce Hesaplarda

Tam kapanma döneminde kısa çalışma ödeneği destekleri yeniden sağlanmaya başlamış ve çok sayıda işveren destekten yeniden faydalanmaya başlamıştı. On binlerce kişinin aldığı kısa çalışma ödeneğinin ise ne zaman ödeceği konusunda araştırmalar yapıldı. 

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin sosyal medya hesabından kısa çalışma ödeneğinin ne zaman ödeneceği açıkladı. 

İŞSİZLİK MAAŞI VE KISA ÇALIŞMA ÖDENEĞİ 5 MAYIS TARİHDE HESAPLARDA

Ödemelerin bayramdan önce ne zaman yapılacağını merak edenler için Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin tam tarihi açıkladı. Bakan Bilgin sosyal medya hesabından iki ödemeninde 5 Mayıs gününde hesaplara yatırılacağını açıkladı. 

Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Vedat Bilgin'in Twitter Paylaşımı

Çalışma Bakanı Bilgin açıklamasında "Nisan ayına ilişkin Kısa Çalışma ve İşsizlik Ödeneği ödemelerini yarın (5 Mayıs) hesaplara yatırıyoruz. Ödemeler vatandaşlarımızın banka hesaplarına yatırılacak, IBAN bilgileri bulunmayan veya hatalı olan vatandaşlarımız ise ödeneklerini PTT üzerinden alabilecekler." dedi. 

ÖDEMELER NASIL ALINACAK?

İşsizlik maaşı ödemeleri ile kısa çalışma ödeneği desteği iki şekilde ödeniyor. 

Türkiye İş Kurumu çalışanların daha önceki dönemlerde İŞKUR sistemine herhangi bir bankaya ait İBAN numarası bildiriminde bulunmaları halinde ödemeleri, İBAN hesabına yatırıyor. Ancak İŞKUR'a İBAN bildirmemiş olanlar için ödemeler PTT hesaplarına yatırılıyor. 

Ödemelerini PTT'den alacaklar PTT Kart kullanarak ATM'lerden yada PTT şubelerinden kimlikleri ile maaşlarını alabilirler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@