Mayıs 2021 Evde Bakım Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek Mi?

Evde bakım maaşı alan on binlerce vatandaş tam kapanma sürecinde ödemelerin ne zaman yatırılacağını merak ediyorlar. Özellikle evde bakım maaşlarının Ramazan Bayramından önce ödenip ödenmeyeceği merak ediliyor. Kamu Gündemi olarak ödemelerin ne zaman yapılacağını değerlendiriyoruz.

Mayıs 2021 Evde Bakım Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek Mi?

Aile Bakanlığı üzerinden sağlanan evde bakım maaşlarının ne zaman ödeneceğine ilişkin en merak edilen soru "Mayıs Ayı Evde Bakım Maaşları Bayramdan Önce Ödenecek Mi?" oldu. 

Geçmiş dönemlerde yapılan ödemeler dikkate alındığında ödemelerin hangi tarihte ve hangi illerde ne zaman yapılacağını değerlendirdik. İşte Türkiye'nin en fazla alınan destek ödemesi olan evde bakım maaşı ödemelerine dair son durum. 

EVDE BAKIM MAAŞI MAYIS 2021 ÖDEME TARİHLERİ

Bilindiği üzere evde bakım maaşı ödemeleri her ay düzenli olarak ödenen desteklerin başında geliyor. 

Belirli sağlık şartlarına uygun olan vatandaşların kendi bakımlarını yapamaz halde olmaları durumunda, kendisine bakan aile üyesine ödenen destek ödemeleri için ise net bir tarih yoktur. Ödemeler her ay belli tarih aralıklarında yapılır. Ödeme günleri ise her ay değişebilir. 

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı - Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları üzerinden ödenen evde bakım maaşı ödemeleri her ayın ilk haftası sonunda başlar üçüncü haftası sonuna kadar sürer. Genel bir ifadeyler evde bakım maaşı alanlar için her ayın 7. veya 8. günü ödemeler yatırılmaya başlar. Süreç ayın 25. gününe kadar devam edebilir. Çoğunlukla ise ayın 20. gününde çok sayıda şehir için ödemeler tamamlanır. 

BAYRAM ÖNCESİ HESAPLARDA OLACAK MI?

2021 yılı Mayıs ayı ödemeleri ise Ramazan Bayramı sürecine denk geliyor. 

Ramazan Bayramı bu yıl 13 Mayıs, 14 Mayıs ve 15 Mayıs tarihlerinde kutlanacak. Bu tarihler evde bakım maaşı ödemelerinin yoğun olarak yapıldığı günlere denk geliyor. Ayrıca bayramdan sonda 9 günlük tatil olması evde bakım maaşı alanları endişelendiriyor. 

Ödemelerin bayramdan sonrasına sarkması durumunda ayın sonlarına doğru yapılma ihtimali doğuyor.

Evde Bakım Maaşı Resmi Açıklaması Geldiğinde Anında Haberdar Olmak İstiyorsan Uygulamamızı Telefonunuza İndirin

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

AİLE BAKANLIĞI'NIN EVDE BAKIM MAAŞI AÇIKLAMASI BEKLENİYOR

Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı'nın evde bakım maaşı ödemeleri için basın açıklaması bekleniyor. Yeni Bakan Derya Yanık'ın evde bakım maaşı ödemelerine ilişkin bir duyuru yapması ve ödemelerin tüm şehirler için bayramdan önce tamamlanması tahmin ediliyor.

Ancak konuya ilişkin henüz resmi açıklama gelmedi. Eğer açıklama gelirse evde bakım maaşının mayıs ayının ilk haftasının son günlerinde hesaplarda olması bekleniyor. 

Kamugundemi.com - ÖZEL HABER

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@