Mansur Yavaş'tan KPSS Desteği! Başvuru Ücretlerini Belediye Ödeyecek

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş sosyal yardım alan ailelerin KPSS'ye katılacak öğrencilerinin KPSS ücretlerinin belediye tarafından ödeneceğini açıkladı.

Mansur Yavaş'tan KPSS Desteği! Başvuru Ücretlerini Belediye Ödeyecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi eğitim desteği verileceğini ilan etti. Daha önceki süreçte sosyal yardım alanında dikkat çeken adımlar atan Ankara Büyükşehir Belediyesinin son yardımı ÖSYM tarafından düzenlenecek olan KPSS'ye katılacak adaylar için olacak. 

O ÖĞRENCİLERİN KPSS BAŞVURU ÜCRETLERİ BELEDİYE TARAFINDAN ÖDENECEK

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, belediye tarafından sağlanacak bir destek hakkında bilgi verdi. Pandemi sürecinde belediye tarafından internet olmayan öğrencilere internet yardımı sağlayan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı ayrıca sosyal yardım alan ailelerin YKS'ye girecek olan öğrencilerinin sınav başvuru masraflarını karşılamıştı. Ankara Büyükşehir Belediyesi bu alanda son desteğini KPSS başvurularında yapacak. 

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş KPSS sınav başvurularında sağlanacak olan destek hakkında kendi sosyal medya hesabından açıkladı. 

Bir paylaşımda bulunan Mansur Yavaş ihtiyaç sahibi ailelerden 2021 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girecek olanların masraflarının karşılanacağını bildirdi. Vatandaşların destekten yararlanmak istemeleri durumunda ne yapmaları gerektiği hakkında da açıklamalarda bulunan Yavaş destek başvuru adresini açıkladı. 

KPSS sınav başvuru desteğine dair Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş "Pandeminin neden olduğu ekonomik faciayla birlikte sosyal yardım alan ailelerin sayısı 203 bini buldu. Mağduriyet yaşayan Ankaralıların dertlerine çare olmak adına sosyal yardım alıp KPSS'ye başvuran ihtiyaç sahiplerinin sınav ücretlerini karşılıyoruz." dedi. 

KPSS destek başvuru için adaylar 9 Haziran tarihine kadar başvuruda bulunabilecekler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@