Kuzey Iraklılar, Dondurulmuş Su Ürünleri İstiyor

ANKARA(ANKA) - Türk su ürünleri sektörünün dünya genelindeki tanıtım faaliyet...

Haberler 21.11.2015, 11:10
Kuzey Iraklılar, Dondurulmuş Su Ürünleri İstiyor

ANKARA(ANKA) - Türk su ürünleri sektörünün dünya genelindeki tanıtım faaliyetleri kesintisiz devam ediyor. Gıda temininde Türkiye’nin ana tedarikçi ülke olduğu Kuzey Irak’ta, Erbil kentinde 16-19 Kasım 2015 tarihleri arasında düzenlenen Irak Agrofood Fuarı’na katılan Su Ürünleri Tanıtım Grubu standına Iraklılar yoğun ilgi gösterdi.

110 firmanın katıldığı Irak Agrofood Fuarı’nda STG standının en yoğun ilgi gören stantlardan biri olduğunu kaydeden Su Ürünleri Tanıtım Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Melih İşliel, “2015 yılında 16. Fuar katılımımızı Erbil Irak Agrofood Fuarı’na gerçekleştirdik. Bu fuara ikinci kez katıldık. Kuzey Irak’ta Türkiye’den yoğun bir şekilde su ürünleri talebi var. Fuara hem ithalatçıların, hem de halkın ilgisi yoğundu. Başarılı bir tanıtım etkinliğine imza attık” dedi.

Türkiye’nin 2014 yılında Irak’a yaptığı su ürünleri ihracatının 15 milyon 25 bin dolar seviyesinde olduğuna işaret eden STG Başkanı İşliel şöyle konuştu:

“Türkiye Irak’ın gıda tedariğinde birinci ülke konumunda. Türk ürünlerine yoğun bir ilgi var. Bu ilgiyi daha büyük çapta fırsata çevirmek istiyoruz.”

Irak’ta özellikle dondurulmuş su ürünleri talebinin fazla olduğuna işaret eden İşliel, Irak’ta Türk kanatlı sektörünün yakaladığı ihracat başarısının kendilerine ilham verdiğini, Su ürünleri sektörü olarak 2023 yılı hedeflerine ulaşmada Irak’a da özel önem verildiğini ve gelişebilecek bir pazar olarak gördüklerini sözlerine ekledi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@