Kuraklıktan Etkilenen Çiftçilere Devletten Borç Desteği!

Cumhurbaşkanı Erdoğan etkisini gösteren kuraklık konusunda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yapmış olduğu konuşmasında kuraklıktan etkilenen çiftçilerin borçlarının erteleneceğini bildirdi.

Kuraklıktan Etkilenen Çiftçilere Devletten Borç Desteği!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zonguldak'ta bazı açılış etkinliklerinde yer aldı. 

Katıldığı etkinliklerin ardından konuşma gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomi alanında sağlanacak yeni destekler hakkında bilgi verdi. Son günlerde ilan edilen sanatçı desteklerinin yanında ayrıca kuraklıktan etkilenen çiftçilere de destek sağlanacağı açıklandı. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ÇİFTÇİLERE DESTEK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasının başında hükümet olarak üreticilerin yanında olduklarını ifade etti. 

Bu kapsamda üreten, ihraç eden, özellikle insanımıza iş ve aş imkanı sunan, ekonomimize güç katan her müteşebbisin başımızın üstünde yeri vardır diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında üretime devam edildiğini söyledi. Ekonominin tökezlemesini bekleyenlere inat istihdam oluşturulacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli yabancı ayrımına gitmeden, kimseyi ayırmadan, ötekileştirmeden Türk ekonomisine güvenen herkese devlet olarak sahip çıkılacağını aktardı. 

DEVLET DESTEKLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında ayrıca bu zamana kadar sağlanan ve bu dönemden sonra sağlanacak desteklere dair de konuştu. 

"84 milyonun derdine derman olmayı kendimize görev biliyoruz. Salgın sürecinde, şimdiye kadar 661 milyar liralık deste ve yardımda bulunduk. Dünyanın maske savaşının yaşadığı bir dönemde biz birinci sınıf sağlık hizmetini ücretsiz sunduk."

Çiftçilere sağlanacak destekler hakkında da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan kuraklığın oluştuğu bölgelerde hasar tespit çalışmalarının sonuçlarına göre çiftçilerimizin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının erteleneceğini açıkladı. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıca kuru tarımın yapıldığı bölgelerde dekara 100 liraya kadar ödeme yapılacağını bunun yanında mazot ve gübre desteği ile ile toplamda dekara 151 liraya kadar destekleme yapılacağını açıkladı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@