Kripto Para Piyasasında Dolar Etkisi, Ripple Yüzde 8 Değer Kazandı

Doların haftaya yükselişle başlaması küresel piyasalarda hareketliliğe neden olurken bir yeni hamlede kripto para piyasalarından geldi. Bir altcoin olarak işlem gören Ripple (XRP) son 24 saatte yaklaşık yüzde 8 değer kazanarak yatırımcısına kazandırdı.

Kripto Para Piyasasında Dolar Etkisi, Ripple Yüzde 8 Değer Kazandı
En büyük kripto para Bitcoin ve Ethereum gibi paralar ile birlikte piyasada yedinci sırada yer alan altcoin Ripple, kripto para piyasasında görülen gelişmelere rağmen yerini korudu. Uniswap’ın bilinen token’i UNI’nin 35,2 ile en yüksek seviyeye ulaşmasına rağmen Ripple’yi geride bırakmayı başaramadı. SEC ile yaşanan dava sürecinin etkili olduğu düşünülen yüzde 8’lik artış ile ilgili olarak Jeremy Hogan açıklamalarda bulundu.

Bomba Gibi Bir Keşif Duruşması

Altcoin Ripple üzerinde yaklaşık yüzde 8’lik artışa neden olan SEC’in Ripple aleyhine açtığı dava sonuçlandı.  Önemli gelişmelerin yaşandığı davaya katılan Jerem Hogen duruşmayı “bomba gibi bir keşif” olarak nitelendirdi. Duruşmada Ripple’da görüle değer artışının nedenlerine değinen Hogan, Ripple’nin Bitcoin ve Ethereum gibi diğer kripto paralarda ayrılan dikkat çekici özelliklerini vurguladı.

Ripple’nin yalnızca bir kripto para olmadığını vurgularken Ripple’nin aynı zamanda faydalı bir içeriğinin olduğunu belirtti. XRP’yi yalnızca Ripple ve bağlı kuruluşlarının yasadışı yollarla satabileceğini söyledi. Bu açıklamaları üzerine Ripple’nin çalışanlarından başka hiç kimseye veya başka bir borsaya yasadışı yollarla XRP satışı yapmadığını ortaya koydu. Dava sürecini olumlu gelişme olarak değerlendiren Hoga kripto para piyasasında Ripple’ın yüzde 8 değer kazandığını, ABD borsalarında hareketliliğin yaşanabileceğini söyledi.

XRP, İlk 50 İçindeki Kripto Paralardan Daha İyi Performans Sergiliyor

CoinMarketCap verilerinin paylaşılması ile yüzde 8 artış yaşandığı ortaya koyulan XRP’de çarpıcı gelişmeler yaşandı. Piyasa değerinde göre 7. Sırada yer alan Ripple, UNİ’de meydana gelen değişimlere rağmen yerini korumayı başardı. Yüzde 8 artış sonrası piyasadaki performansı dikkat eken Ripple, kripto para piyasasında en iyi performans gösteren ilk 50 kripto para birimi içinde yer aldı. Son dönemlerde Bitcoin zaman zaman zirveyi ziyaret etse de Ethereum ve Cardona gibi kripto para birimleri önemli kayıplar yaşadı. Kripto para piyasası Bitcoin’in yaşadığı yüzde 5,55’lik düşüşten etkilendi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@