Kripto Para Borsası Thodex'te 2 Milyar Dolarlık Vurgun! Paralarla Tayland'a Kaçtığı İddia Ediliyor

Türkiye'de işlem yapan kripto Para Borsalarından Thodex ile ilgili çok önemli bir iddia gündeme geldi. Bir süredir işlemlerde sorun yaşanan Thodex'in sahibinin 2 milyar dolar ile yurtdışına kaçtığı öne sürülüyor. Şirketin merkezlerinde ise inceleme başlatıldı.

Kripto Para Borsası Thodex'te 2 Milyar Dolarlık Vurgun! Paralarla Tayland'a Kaçtığı İddia Ediliyor

Türkiye'de kripto para borsasında vurgun yapıldığı iddia ediliyor. Bir süredir sosyal medya ve gündemde yer alan haberlerin ardından şimdi de şirket sahibinin yaklaşık 2 milyar dolar ile birlikte ortalıktan kaybolduğu öne sürülüyor. İşte gelişmeler. 

2 MİLYAR DOLAR İLE YOK OLDU İDDİASI

Son dönemlerde yaptığı açıklamalar ve bazı kampanyalar ile dikkatleri üzerine çeken Kripto Para Borsası Thodex için vurgun iddiaları gündemde. Kısa süre önce 2 milyon Dogecoin dağıtacağını açıklayarak dikkatleri üzerine çeken kripto para borsasının çok sayıda kullanıcıcı bulunuyordu.

Yaklaşık 391 bin aktif kullanıcının olduğu borsa da tüm işlemler durmuş durumda. Kısa süre önce bir duyuru yayımlayarak borsa üzerinde 6 saat sürecek planlı bakım çalışması yapılacağı ilan edildi. Bildirilen sürenin aşılmasının ardından ise kripto para borsasında ikinci bir duyuru geldi ve çalışmaların süreceği duyuruldu. Ancak çalışmaların tamamlanmamasının ardından aktik kullanıcılar panik oldular. 

Şuan kapalı olan borsada işlem yapılamıyor. Ayrıca şirket sahibinin 2 milyar dolarlık bir para ile ortadan kaybolduğu iddiaları gündemde. 

2 MİLYAR DOLAR YOK

Sayılarının yaklaşık 391 bin olduğu tahmin edilen mağdurların avukatlarından Oğuz Evren Kılıç son gelişmelere dair açıklamalarda bulundu. Kılıç yaptığı açıklamasında "Bir kaç gündür para transferlerinde sorun yaşandığını Özer'in avukatı bize iletti. Son olarak site tamamen kapatıldı. Mağdurlar arasında panik başladı. Bulundukları illerde cumhuriyet savcılıklarına suç duyuruları yapıyorlar" dedi. Yapılan açıklamada ayrıca söz konusu borsa aylık 100 milyar TL'lik yani yaklaşık 12 milyar dolarlık işlem hacmi olduğu belirtildi. Bu paranın 2 milyar dolarlık kısmının ise buharlaştığı ifade edildi. 

KURUCU SOSYAL MEDYA HESAPLARINI KAPATTI

Thodex kurucusu Faruk Fatih Özer, Twitter ve Instagram hesaplarını kapattı.Faruk Fatih Özer'in 2 milyar dolar ile Tayland'a kaçmış olabileceği ifade ediliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@