Kripto Boğa Döngüsü İçinde Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşabilir

Son dönemde piyasa değerinde önemli artış yaşanan Bitcoin için yeni değerlendirme Dan Held tarafından geldi. Bitcoin’in bu içinde bulunduğu dönemin her zaman yaşanmadığına dikkat çeken Held, insanların artık bilinçli olarak Bitcoin almaya başladıklarını dile getirdi. Piyasa içindeki katalizörlerinde etkisiyle Bitcoin’in 1 milyon dolar seviyesine ulaşmasının mümkün olduğunu dile getirdi.

Kripto Boğa Döngüsü İçinde Bitcoin 1 Milyon Dolara Ulaşabilir
Amerika Birleşik Devletleri merkezli kripto para borsa ve bankası olarak faaliyet gösteren Kraken’in büyüme lideri olarak görev yapan Dan Held kripto para piyasasına yönelik açıklama yaptı. Verdiği röportajda Bitcoin’in şu dönemde 1 milyon dolar seviyesine ulaşabilecek kapasitede olduğuna vurgu yapan Held, boğa döngüsünün itici gücü oluşturduğunu söyledi.

Covid-19 salgını etkisinin sürmesinden ve kripto paraların içinde bulunduğu boğa döngüsünden bahseden Held, süper döngü tanımlamasını yaptı. Held yaşanan süper döngü içerisinde Bitcoin’in potansiyelini kullanarak itici güçlerin ve katalizörlerinde etkisi ile 1 milyon dolar seviyesine ulaşabileceğini belirtti.

Güvensizlik Piyasalarda Hareketliliği Artırıyor

Yaptığı konuşmada bu dönemde Bitcoin’de yaşanan dönemi “yüzyılda bir gerçekleşen bir an “ olarak değerlendiren Held, bu dönemde yaşanan piyasa döngüsünün de temelde farklılık gösterdiğini söyledi. Yaşanan döngünün koronavirüs salgınından ve kripto paraların döngüsünden etkilendiğine dikkat çeken Held, finans kurumlarına karşı oluşan güvensizliğin piyasalarda itici güç oluşturduğunu belirtti. İnsanların artık bilinçli olarak potansiyel gördükleri için Bitcoin üzerinden yatırım yaptıklarını dile getiren Held, spekülatif çabanın artık görülmediğini söyledi.

Mücadele AltCoinler İçin Verilecek

Merkez bankalarının para basımlarını artırmasının piyasalarda hızlandırıcı bir etkiye neden olduğunu belirten Held, Bitcoin’in dijital platformda tam potansiyele ulaşması ile hem merkez bankalarının hem de hükümetlerin para üzerindeki yönetimlerinin sona ereceğini belirtti. Hükümetlerin tekeli ellerinde tutmak için kripto paraları engelleme girişimlerine başlayacaklarını öngören Held, sansür direncini artırmasına rağmen altcoin’lerin bu hareketlilikten kötü etkileneceğini belirtti.

Blockhainin Bitcoin için güçlü bir savunma aracı haline geldiğini belirten Held, iş hacmini genişletmek için merkezsiz özellikleri güçlendiren altcoinlerin direnişle karşı karşıya kalacağını açıkladı. Held, Bitcoin’in değer kazanırken altcoinin merkez bankaları ile mücadele etmesi gerekeceğine vurgu yaptı.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@