Kredi Ödemesini Yapamayan KOBİ ve Esnaf İçin 6 Ay Erteleme İmkanı Özel Bankadan Geldi!

ING Bankası daha önce kendisinden KOBİ ve esnaf kredisi kullanan ve maddi sıkıntılar sebebi ile kredilerini ödeyemeyen müşterilerine 6 ay erteleme imkanı sunacağını açıkladı. Ertelemeyi yapmak için banka şubesine gitmek gerekmiyor.

Kredi Ödemesini Yapamayan KOBİ ve Esnaf İçin 6 Ay Erteleme İmkanı Özel Bankadan Geldi!

ING Bankası kendisinden 50 bin TL değerine kadar esnaf ve KOBİ kedisi kullanan müşterilerinin kredi ödeme güçlerinin bulunmaması halinde 3 ay ertelemeden yararlanabileceklerini açıkladı. 3 ay erteleme işlemi sonunda hala ödeme gerçekleştiremeyen müşteriler için ise 3 ay ekstra eteleme imkanı daha sunarak toplamda 6 ay erteleme avantajından yararlanmaları sağlanacak.

Erteleme Ardından Kredi Taksitleri Değişecek Mi?

İki farklı periyot dahilinde yapılan 6 aylık öteleme işleminde ise daha önceden alınmış olan kredi yeni bir ödeme planı üzerinden yapılandırılıyor. Bu kapsamda ilk 3 ay erteleme ardından, ikinci periyottan yararlanılarak 6 ay sonra ilk taksit ödemleri yeni aylık ödeme planı taksitleri üzerinden yapılıyor.

ING Bankasından daha önce 10 bin TL değerinde kredi alan ve ödeme yapamadığı için 3 ay ertelemeden yararlanalar, yapılandırılan kredilerini %1,44 faiz oranı ve 36 ay vade kapsamında ödemeye devam edecekler. Bu işlem ile 3 ay erteleme süresi ardından ilk taksit 375 TL olarak talep ediliyor. 

Eğer kredi 50 bin TL değerinde alınmış ve 3 ay erteleme imkanından yararlanılmış ise yapılandırılan yeni kredi için 36 ay vade ve %1,44 faiz oranı uygulanacak. Bu kapsamda ertele ardından ilk taksitler ise 1.877 TL olarak ödenecek. 

Başvuru Nasıl Yapılacak?

Banka müşterilerinin ilk 3 aylık erteleme işlemini gerçekleştirmek için kendi telefonlarından ING Mobil Bankacılık Uygulaması içine mobil bankacılık şifreleri ile giriş yaparak, talebi gerçekleştirecekleri açıklandı. Mobil bankacılık müşteri sayfasında yer alan ‘’kredilerim’’ sekmesine girerek, 3 ay erteleme seçeneği tercih edilecek. Bu kapsamda yapılandırılan yeni kredi bilgileri ekrana otomatik olarak yansıyacak.

Kişi 3 ay sonra yeni taksit tutarları üzerinden ödemeye devam edebilecek. KOBİ ve esnaflara özel olan bu imkandan yararlanırken 3 ay sonunda hala ödemeye yapamayanlar ise ING Bank müşteri hizmetleri hattı ile görüşme sağlayarak 3 ay ek ertelemeyi alacaklar.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@