Kozmetiğe yılda ne kadar harcıyorsunuz? İşte cevabı

DÜNYANIN önde gelen kozmetik fuarlarından BeautyEurasia 2016, 12. kez kapılarını açtı. İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışını, İtalya'nın İstanbul Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo, Kozmetik...

Haberler 21.04.2016, 17:12
Kozmetiğe yılda ne kadar harcıyorsunuz? İşte cevabı
DÜNYANIN önde gelen kozmetik fuarlarından BeautyEurasia 2016, 12. kez kapılarını açtı.

İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenen fuarın açılışını, İtalya'nın İstanbul Başkonsolosu Federica Ferrari Bravo, Kozmetik Tanıtım Grubu Başkan Yardımcısı Ersin Tari, ITE Grup Bölge Direktörü Vincent Brain, ITE Turkey Genel Müdürü Burcu Başer ve ITE Turkey Hızlı Tüketim & Enerji Grup Direktörü Atilla Marangozoğlu kurdela keserek gerçekleştirdi.

Avrasya Bölgesi'nin en büyük kozmetik fuarı olma özelliğini taşıyan BeautyEurasia 2016'ya, Almanya, Bulgaristan, Çin Halk Cumhuriyeti, İtalya, Kore ve Tayvan'ın da aralarında bulunduğu 36 ülkeden 420 firma katılıyor.
23 Nisan Cumartesi akşamına kadar açık olacak BeautyEurasia, 105 ülkeden 12 bin ziyaretçiyi ağırlamayı hedefliyor. Açılışta yapılan konuşmalarda, 2015 yılında kozmetik sektörü ihracatının 1.2 milyar dolar olarak gerçekleştiği vurgulanarak, Türkiye'nin ihracatında ise İran'ın ağırlığının arttığı dile getirildi. Türkiye'nin İran'a en çok saç ürünleri, makyaj ve cilt bakım ürünleri ihraç ettiği belirtilerek, bir diğer canlı pazarın da Kuzey Afrika olduğu, buraya da tıraş ürünleri, deodorantlar ve renkli kozmetikler ihraç edildiği kaydedildi.

TÜRKİYE'DE KİŞİ BAŞINA DÜŞEN YILLIK KOZMETİK HARCAMASI 30 DOLAR

Konuşmalarda, Türkiye'de kozmetik sektörünün 8 milyar liralık hacme sahip olduğu dile getirilerek, kişi başına düşen kozmetik harcamasının da 30 dolar düzeyinde olduğu ifade edildi. Ayrıca, Türk kozmetik sektörünün 3 yıl içerisinde 13 milyar lira hacme ulaşmasının beklendiği dile getirildi.
   
 
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@