Köyüne Dönene Ziraat Bankası 100.000 TL Faizsiz Kredi Veriyor! İlk 12 Ay Ödeme Yok

Ziraat Bankası müşterilerine 84 ay vadeli köye dönüş kredisi sağlıyor. Özel avantajlar ile müşterilere verilen krediden kullanmak isteyenler için şartlar bulunuyor. 84 ay, 7 yıl vadeli verilen kredi ile ilk yıl ödeme yapılmıyor. İşte Ziraat Bankası'nın sağladığı kredi olanağı ve köye dönüş desteği.

Köyüne Dönene Ziraat Bankası 100.000 TL Faizsiz Kredi Veriyor! İlk 12 Ay Ödeme Yok

Devlet tarafından sağlanan çok özel programın arasında köye dönüş yapacaklar için de kredi desteği bulunuyor.

Vatandaşların pandemi sürecinde taleplerinin değişmesinin ardından daha fazla ilgi gören köye dönüş kredi desteğinde, müşteriler kendilerine sunulan ek ve özel olanaklar ile ihtiyaçlarını giderebilecekler. Köye dönüş kredi desteğinde müşterilere avantajlı fırsatlar Ziraat Bankası üzerinden sağlanacak. 

ZİRAAT BANKASI'NDAN KÖYE DÖNÜŞ KREDİSİ

Ziraat Bankası tarafından sağlanan devlet destekli kredide hem faizsiz kredi kullanım olanağı hemde ödemesiz dönem fırsatları var. Söz konusu kredi destek paketinde köyüne dönen ve jayvancılık yapacak olan vatandaşlara devlet destekleri faizsiz 100.000 TL kredi verilecek. Bunun yanında yüzde 5.5 faiz oranıyla 50.000 TL'de işletme kredisi sağlanacak. Bu destekler ile vatandaşlar 150 bin TL'ye kadar kredi desteği alabilecekler. 

Devlet destekli köye dönüş kredisinde yer alan kurumlardan bir tanesi de Tarım ve Orman Bakanlığı. Bakanlık Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var Projesi kapsamında hayvancılık yapacak olan vatandaşları teşvik ediyor. Hayvancılığın gelişmesi adına yürütülen projede iki kurum ön planda. Tarım ve Orman Bakanlığı İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Ziraat Bankası. Anlaşma kapsamında sağlanan kredi destekleri şunlar. 

Anlaşma Kapsamında Avantajlı Kredi Özellikleri Şunlar

* 100.000 TL'ye kadar yüzde 0 faizli, faizsiz kredi. 

* İlk 12 ay ödemesiz dönem

* Toplam 84 ay vadeli - 7 yıl geri ödeme süreci.

* Yüzde 5.5 faiz oranıyla 50.000 TL işletme kredisi

KİMLER BAŞVURU YAPABİLECEK?

Ziraat Bankası ve İl Tarım Müdürlükleri arasında imzalanan anlaşma kapsamında sağlanan kredi için başvuru koşulları bulunmakta. Aşağıda yer alan koşulların sağlanması durumunda vatandaşlar kredi kullanabilecekler. 

* Başvuru tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olması.

* Projenin başlangıç tarihi itibariyle faal olarak küçükbaş hayvancılık yapıyor veya daha önce küçükbaş hayvancılık yapmış olması.

* İlk kez küçükbaş hayvancılık faaliyetinde bulunacak olanlar Proje kapsamında değerlendirmeye alınmaz.

* İşletme devir alarak başvurmaları halinde de başvuruları kabul edilmez.

* Proje kapsamında alacağı hayvanlarla birlikte işletmesindeki dişi küçükbaş hayvan varlığını asgari 100 (yüz) başa ulaştırmalı. İşletmesinin bulunduğu yerde ikamet ediyor olmalıdır.

* Küçükbaş hayvancılık yapmaya elverişli ve Proje kapsamında edineceği hayvanlarla tüm sürüsünü barındırma kapasitesi bulunan barınağa (ağıla) sahip olmalıdır. 

Devlet Destekli Kredileri Takip Etmek için Uygulamamızı Telefonunuza İndirebilirsiniz

Android Uygulamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

İos Uygulamamız Telefona İndirmek için TIKLAYIN

NASIL BAŞVURU YAPILACAK?

Söz konusu köye dönüş kredisinden kullanacak olanlar başvurularını 7 Ekim 2021 tarihine kadar yapabilecekler. Vatandaşlar İl Tarım ve Orman Müdürlükleri ile Valilikler üzerinden kendi şehirlerinde kredi desteği olup olmadığını sorgulayabilirler. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@