KOSGEB Hızlı Destek Başvuruları e-Devlet'te Açılıyor! 3 Yıl Geri Ödemesiz, Faizsiz 30 Bin TL

Sanayi ve Çalışma Bakanı Mustafa Varank yapmış olduğu bir açıklama ile KOSGEB hızlı destek başvurularının başlayacağını ilan etti. Bakan Varank başvuruların e-Devlet kanalı üzerinden yapılacağını ilan ederken başvuruda bulunacak olan mikro işletmelere 30 bin TL, küçük işletmelere ise 75 bin TL'ye kadar faizsiz kredi sağlanacak.

KOSGEB Hızlı Destek Başvuruları e-Devlet'te Açılıyor! 3 Yıl Geri Ödemesiz, Faizsiz 30 Bin TL

KOSGEB tarafından uygulamaya konulan ve başvuruları alınmaya başlayacak olan yeni destek programına ilişkin resmi açıklama geldi. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdesi verilen hızlı destek projesi için başvuruların alınacağını bildirdi. 

HIZLI DESTEK BAŞVURULARI ALINMAYA BAŞLAYACAK

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Boğaziçi Yöneticiler Vakfının organize ettiği "Özgün İyi Yönetim Uygulamaları Forumuna" katıldı. Online olarak düzenlenen forum kapsamında bir konuşma gerçekleştiren Bakan Varank, sağlanacak olan destekler hakkında bilgi verdi. 

Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ilan ettiği 5 destek programından biri olan Hızlı Destek Programına değinen Bakan Varank, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 5 milyar liralık destek ile ilgili ilk bilgileri kamuoyuna açıkladığını duyurdu. Destek programı hakkında daha detaylı bilgi veren Bakan Mustafa Varank program ile teknoloji tabanlı start-up'lar ile yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından etkilenen ve imalat sektöründe faaliyet gösteren mikro ve küçük ölçekli işletmelere kredi desteği sağlanacağını bildirdi. 

Kredi destek tutarı hakkında da bilgi veren Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank mikro işletmelerin 30 bin, küçük işletmelerin ise 75 bin liraya kadar destek sağlanacağını açıkladı. İşletmelerin bu finansmanlara çok hızlı bir şekilde erişim sağlayacaklarını da açıkladı. 

Başvurular 3 Mayıs Pazartesi Başlıyor

Bakan varank destek programı için başvuruların ne zaman yapılacağıan dair ise "Başvurular pazartesi gününden itibaren e-Devlet aracılığıyla yapılabilecek. Bütün işletmelerimizi, girişimcilerimizi başvurmaya davet ediyorum." bilgisini paylaştı. 

HIZLI DESTEK PROGRAMI NEDİR?

* Mikro İşletmelere 30.000 TL'ye kadar

* Küçük İşletmelere 75.000 TL'ye kadar

** Tamamı faizsiz ve ilk 3 yıl geri ödemesiz kredi desteği. 

Söz konusu destek için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar başvurularını 3 Mayıs Pazartesi gününden itibaren e-Devlet kanalı üzerinden yapabilecekler. Destek KOSGEB aracılığıyla işletmelere sunulacak. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@