Kordsa Global 3.çeyrekte Operasyonel Kârlılığını Yüzde 22 Artırdı

ANKARA(ANKA) - Naylon ve polyester iplik, kord bezi ve tek kord üreticisi Kordsa Global, 2015 üç...

Haberler 05.11.2015, 11:15
Kordsa Global 3.çeyrekte Operasyonel Kârlılığını Yüzde 22 Artırdı

ANKARA(ANKA) - Naylon ve polyester iplik, kord bezi ve tek kord üreticisi Kordsa Global, 2015 üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Net karı 74,8 milyon TL olarak gerçekleşen Kordsa’nın, esas faliyet karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22, bir önceki kartile göre ise yüzde 11 arttı.

Naylon ve polyester iplik, kord bezi ve tek kord üreticisi Kordsa Global, 2015 üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Kordsa Global CEO’su Cenk Alper sonuçlara ilişkin şu değerlendirmede bulundu:

“2015 yılının üçüncü çeyreğini başarılı iş sonuçlarıyla tamamladık. Sadece finansal anlamda değil, borsaya etkimiz ve teknoloji üretimine katkımızla da gayretlerimizin karşılığını aldık. Küresel ekonomideki kararsızlık ve güçlü rekabetin etkilerine rağmen karlılığımızı büyütmeye devam ettik. 2015’te de kapasitemizi verimli kullandık, ekonominin olumsuzluklarından daha çok etkilenen bölgelerdeki durumu, Avrupa ve Asya’daki talep artışları ve güçlü pazar dinamikleriyle bertaraf ettik.

Kordsa Global’in Borsa İstanbul’da halka açıklığının yüzde 29’a ulaşması ile firmamız yüksek bir işlem hacmine erişti. Piyasa değerimizin artışı, bizi BİST 100 endeksine taşıdı. Temmuz 2015 itibarıyla hisselerimiz, BİST 100’de işlem görmeye başladı. Amacımız bu endekste kalıcı olmak.

2008 yılından beri Kordsa Global Ar-Ge Merkezi’nde sürdürdüğümüz inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarımızın sonuçlarını alıyoruz. Ekim ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Özel Sektör Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde Türkiye genelinde birinci olduk. Yine aynı zirvede üst üste üçüncü yılımızda tekstil kategorisinde birinciliğe layık görüldük. Çoğu uluslararası olan patent portföyümüz 236’ya ulaştı. Geçen yıl 10’uncu sırada yer aldığımız Türk Patent Ligi’nde bu yıl dört basamak birden yükselerek 2015’in ilk yarısında yaptığımız 14 başvuruyla 6’ıncı sırayı aldık." (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@