Koinbox Cevaplıyor: Binance Nedir?

Kripto para borsasının Bitcoin’in ortaya çıkması ile beraber yükselen popülerliği, devamlı yeni türleri üretilen altcoinlerin artması ile de günden güne çoğalmaya devam ediyor.

Ekonomi 17.09.2020, 01:05
Koinbox Cevaplıyor: Binance Nedir?

Kripto para borsasının Bitcoin’in ortaya çıkması ile beraber yükselen popülerliği, devamlı yeni türleri üretilen altcoinlerin artması ile de günden güne çoğalmaya devam ediyor. Bitcoin ve altcoinlere yatırım yapmak isteyenlerin birçok alternatifi bulunduğu gibi kripto para borsaları da en meşhur seçenekler arasında bulunuyor. Koinbox olarak bu yazımızda en büyük kripto para borsalarından biri olan Binance’ı sizlere tanıtacağız.

Binance Nedir?

Binance, türlü kripto paraların alım satım işlemlerinin yapılabildiği bir kripto para borsasıdır. 2017 yılının Temmuz ayında ortaya çıkan ve temeli Çin’e dayansa da Malta merkezli olan bir ticari platformdur. Kuruluşunun ardından geçen 1 senelik sürenini sonunda, 2018 senesinde ise sahip olduğu ticaret hacminden dolayı yeryüzündeki en büyük kripto para unvanını ele geçirdi.

Binance Kim Tarafından Kuruldu?

Binance, Temmuz 2017’de Çinli Changpeng Zhao ve Yi He tarafından kuruldu. 1977 senesinde Jiangsu şehrinde dünyaya gözlerini açan Zhao, daha sonra ise tüm ailesiyle birlikte Kanada’ya göç etti. Burada aldığı bilgisayar bilimi eğitiminin ardından Tokyo Menkul Kıymetler Borsası ve Bloomberg’de görev aldı.

Henüz otuzuna adım atmadan Bloomberg’de müdürlük unvanı elde eden Zhao, 2013 senesinde ise Blockchain.info içerisinde 8 ay bulundu. 2017 senesinde de Binance’ı kuran Zhao, bu sayede Çin’in zenginler listesine kendisine yer edindi ve az zamanda milyarder olmayı başaran enden insanlar arasında yer aldı.

Binance Nasıl Para Yatırılır?

Binance’a para yatırmak için üyeliğiniz ile giriş yaparak, sayfanın sağ üst kısmında yer alan ‘Cüzdan’ sekmesinin ‘Spot Cüzdanı’ seçeneğine gidiyoruz. Burada açılan sayfada yer alan ‘Yatırma’ butonuna bastıktan sonra, sunulan seçeneklerden ‘İtibari Para’ seçeneğine tıklıyoruz. Para birimimizi TL olarak belirledikten sonra, gelen sayfadaki ‘Miktar’ bölümüne 100-50000 TL arasında olmak kaydıyla ne kadar yatırma istiyorsak onu yazıyoruz. Bunun ardından ise ‘Ödeme Yöntemi’ olarak ‘Bank Transfer’ seçeneğini seçiyoruz. IBAN numarası ile beraber gördüğümüz ‘Yatırma Kodu’ numarasını açıklama kısmına ekliyoruz ve işlemimizi tamamlıyoruz.

Binance Nasıl Para Çekilir?

Binance üzerinden para çekmek için de yukarıda belirttiğimiz gibi ‘Spot Cüzdanı’ bölümüne gitmemiz gerekiyor. Bu bölümde yer alan ‘Withdraw’ seçeneğini seçiyoruz ve önümüze gelen sayfada çekmek istediğimiz miktarı yazıyoruz. Ödeme yöntemimizi de yine ‘Bank Transfer’ olarak belirliyoruz ve ‘Next’ butonuna basarak devam ediyoruz. Gelen sayfaya kendimize ait IBAN numaramızı girdikten sonra ‘Submit’ butonuna basarak ilerliyoruz. Bilgilerimizi gözden geçirmemiz için gelen sayfayı inceledikten sonra ‘Confirm’ butonuna basarak, onay işlemine geçiş yapıyoruz. Google Authenticator uygulamasından ürettiğimiz kodu girip, ‘Confirm Withdraw’ butonunu tıklayarak işlemlerimizi bitiriyoruz ve paramızın yatmasını bekliyoruz.

En güncel kripto para haberleri, piyasalar hakkında uzman görüşleri, anlık Bitcoin fiyatı takibi ve merak ettiğiniz birçok konuyu web sitemizi ziyaret ederek bulabilir ve inceleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@