Koç Topluluğu Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi'nde 5 Şirketiyle Yer Aldı

  İSTANBUL (ANKA)-Borsa İstanbul'da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin yer alacağı BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'ne

Haberler 05.11.2014, 11:05
Koç Topluluğu Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi'nde 5 Şirketiyle Yer Aldı

 

İSTANBUL (ANKA)-Borsa İstanbul'da işlem gören ve kurumsal sürdürülebilirlik performansları üst seviyede olan şirketlerin yer alacağı BIST Sürdürülebilirlik Endeksi'ne Koç Topluluğu 5 şirketiyle girdi.  Değerlendirmeye alınan 30 şirket arasından 15’inin dahil olabildiği BIST Sürdürülebilirlik Endeksi’nde Koç Holding ile birlikte Arçelik, Tofaş, Tüpraş ve Yapı Kredi yer aldı. Koç Holding CEO’su Turgay Durak, “Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi çalışmalarının başlatıldığı tarih itibariyle BİST 30’da işlem gören tüm şirketlerimizin endeks kriterlerini karşılamış olmasını, sürdürülebilirlik stratejimize yapmış olduğumuz kararlı yatırımların mükafatı olarak görüyorum” dedi.Şirketlerin, küresel ısınma, doğal kaynakların tükenmesi, su kaynaklarının azalması, sağlık, güvenlik, istihdam gibi Türkiye ve dünya için önemli olan sürdürülebilirliğe ilişkin konulara nasıl yaklaştıklarını ortaya koyarak, yaptıkları faaliyetlerin ve aldıkları kararların bağımsız bir gözle değerlendirilmesini sağlamak üzere oluşturulan BİST Sürdürülebilirlik Endeksi bugün hayata geçti. Borsa İstanbul bünyesinde hesaplanmaya başlanan Sürdürülebilirlik Endeksi’nde BİST 30’da işlem gören 30 şirketin 15’i yer alırken, Koç Topluluğu değerlendirmeye tabi 5 şirketinin tamamı ile endekse girmeyi başardı.

-“KARARLI YATIRIMLARIMIZIN BİR MÜKAFATI”-

Koç Topluluğu şirketlerinin Sürdürülebilirlik Endeksi’ndeki mevcut ağırlığına dikkat çeken Koç Holding CEO’su Turgay Durak şu değerlendirmeyi yaptı: “Koç Holding olarak Topluluk şirketlerimizle birlikte faaliyet gösterdiğimiz coğrafyaların sürdürülebilir kalkınmasına hizmet etmek üzere yıllardır çalışmaktayız. Topluluk olarak başarımızın yalnızca ekonomik sonuçlardan değil, çevresel ve toplumsal olarak ürettiğimiz fayda ile yakından ilişkili olduğunun bilincindeyiz. Bu nedenle tüm operasyonlarımızda, ürün ve hizmetlerimizde bu etkileri gözetmek, doğru politikalar ile yönetmek ve elde ettiğimiz sonuçları kamuoyuyla şeffaf şekilde paylaşmak üzere çalışıyoruz. Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’ne çalışmaların başlatıldığı tarih itibariyle BİST 30’da işlem gören tüm şirketlerimizle dahil olmamızı, sürdürülebilirlik stratejimize yapmış olduğumuz kararlı yatırımların mükafatı olarak görüyorum.” (ANKA)

(NÇ/ORH)

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@