Kobider: Siyasi Belirsizlik Kalkacak

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığında geçici seçim hükümetinin kurulmasının belirsizliğin kalkmasını sağlayacağını belirterek,

Haberler 30.08.2015, 14:30
Kobider: Siyasi Belirsizlik Kalkacak

İSTANBUL (ANKA) - Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler Derneği (KOBİDER) Genel Başkanı Nurettin Özgenç, Başbakan Ahmet Davutoğlu Başkanlığında geçici seçim hükümetinin kurulmasının belirsizliğin kalkmasını sağlayacağını belirterek, “Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından sunulan ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı geçici bakanlar kurulu listesinde yer alan tüm bakanları kutluyoruz” açıklamasında bulundu.  

Özgenç, yazılı açıklamasında geçici de olsa hükümet ülkenin sorumlarını halletmek durumunda olduğunu ifade ederek, “Zira 7 Haziran seçimlerinden sonra koalisyon hükümetinin kurulmamış olması haliyle iş dünyasındaki kaygıları artırmıştı. Yabancı yatırımcı uzun süredir beklemeye geçerken, yerli yatırımcı da belirsizlikler nedeniyle hem yatırımlarını hem de yeni projeleri askıya almıştı” dedi.

7 Haziran sonrası koalisyon kurulamamasının neden olduğu kaotik ve belirsizlik ortamının, yaşamın tüm alanlarını esir aldığını savunan Özgenç, şunları kaydetti:

“Yaşanan olumsuzluklar iç güvenliği tehdide neden oldu ve istikrar bozuldu. Dahası terör, kaotik ortamı daha da ürkütücü boyuta getirmişti. Maalesef belirsizliğin bu kadar uzun sürmesi iyi olmadı. Türkiye etrafında çok önemli gelişmeler yaşanırken ülke adeta içine kilitlendi.

 Biz KOBİ'ler olarak zaman kaybı olması için hükümetin bir an önce kurulmasını bekliyorduk. Ancak olmadı ülke meselesi yerine siyasi hırsların ve anlamsız sebepler yüzünden çok zaman kaybettik. Oysa hem KOBİ'lerin hem de genel ekonominin çözüm bekleyen pek çok sorunu var. Bu sorunları çözecek olan hükümetlerdir. Ticaret yani iş dünyası netlik ister, öngörü ister. Maalesef bazı siyasilerimiz iş dünyasının beklentilerine duyarsız kaldı.

Ülke menfaati için siyaset yapması gerekenler, yapıcı siyaset üretmek yerine tüm enerjilerini ve siyasi söylemlerini kişiler üzerinden yaptılar. Oysa mesele parti meselesi değil; ülkenin, devletin, milletin çıkarları meselesidir!

Başbakan Davutoğlu'nun Geçici Seçim Hükümetini kurmasıyla yeniden ekonomiye odaklanmamız gerekiyor. Daha önce hazırlanan eylem planlarının kesintisiz uygulanmasını istiyoruz.

Ayrıca Türkiye'yi yeni teknolojiyle buluşturmak amacıyla yapılan 4.5G ihalesinden elde edilen  yaklaşık, 13.2 milyar lirayı aşkın bir kaynaktan ekonominin omurgasını oluşturan KOBİ'lere kayda değer  pay aktarılmalı.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@