Kırmızı Et Üretimi 3.çeyrek Döneminde 380 Bin Ton Oldu

ANKARA(ANKA) - Toplam kırmızı et üretimi Kurban Bayramı’nın gerçekleştiği dönemde, ö...

Haberler 12.11.2015, 10:10
Kırmızı Et Üretimi 3.çeyrek Döneminde 380 Bin Ton Oldu

ANKARA(ANKA) - Toplam kırmızı et üretimi Kurban Bayramı’nın gerçekleştiği dönemde, önceki döneme göre yüzde 45.2, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 87.7 oranında arttı. Kırmızı et üretimi 3.çeyrek döneminde 380 bin ton oldu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2005 yılı 3.Çeyrek Kırmızı Et Üretim İstatistiklerini açıkladı. Buna göre, toplam kırmızı et üretimi 3.çeyrek döneminde 380 bin ton olarak tahmin edildi. Toplam kırmızı et üretimi Kurban Bayramı’nın gerçekleştiği dönemde, önceki döneme göre yüzde 45.2, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 87.7 oranında arttı.

Sığır eti üretimi 342 bin ton olarak tahmin edildi. Sığır eti üretimi Kurban Bayramı’nın gerçekleştiği dönemde, bir önceki döneme göre yüzde 49.1, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 95.1 oranında arttı.

Koyun eti üretimi 27 bin ton olarak tahmin edildi. Koyun eti üretimi Kurban Bayramı’nın gerçekleştiği dönemde, bir önceki döneme göre yüzde 11.5, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 27.1 oranında arttı. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@