Kent Expo Fuarı'nın Partner Ülkesi: Macaristan

ANKARA(ANKA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından organize edilen Kent Expo ...

Haberler 19.09.2015, 10:45
Kent Expo Fuarı'nın Partner Ülkesi: Macaristan

ANKARA(ANKA) - İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından organize edilen Kent Expo 3. Şehircilik ve Kent İhtiyaçları Fuarı’nın partner ülkesi “Macaristan” oldu.  Üçüncüsü organize edilen fuarda bu yıl ilk kez partner ülke katılımı gerçekleştirilecek.

Ana teması “Su ve Atık Yönetimi” olan Kent Expo, 8-11 Ekim tarihleri arasında Fuar İzmir’in C holünde gerçekleştirilecek. İZSU Genel Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenecek olan 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresi de fuar ile eş zamanlı olarak Fuar İzmir’in C ve D hollerinde organize edilecek.

Kent Expo ile eşzamanlı olarak organize edilecek olan ilk Türk-Macar Su Çalışma Grubu da ilk toplantısını fuarda gerçekleştirecek. Toplantıda, Macaristan İç İşleri Bakanlığı ve Türkiye Orman ve Su İşleri Bakanlığının potansiyel işbirliği alanları görüşülecek. Ayrıca, Macaristan su yönetimi sektörü temsilcileri, 8 -10 Ekim tarihlerinde düzenlenen 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresi’nde konuşmacı olarak yer alacak. 

Partner ülke olarak güçlü bir katılım gerçekleştirecek olan Macaristan, su ve elektrik kullanımı ölçümlerinden telemetri ve güvenlik çözümlerini, artık maddelerin yeniden kullanımına ve arıtmadan enerji geri kazanımına kadar atık su yönetimini ve diğer farklı alanlarda sunduğu çözümlerini fuarda sunacak.

-SUYUN ÖNEMİNE DİKKAT ÇEKİLECEK-

İleri düzeydeki su ve temizlik altyapısı, fiyat olarak uygun, güvenli ve sağlıklı içilebilir su ağı ve aynı zamanda termal spa kültürleri ile tanınan Macaristan,  dünya genelinde sürdürülebilir su yönetimine dair yenilikçi, son teknoloji ve rekabetçi teknik bilgilerini sunmaya hazırlanıyor.

Bu yıl ana teması “Su ve Atık Yönetimi” olarak belirlenen fuar üç gün sürecek. 3. Uluslararası Sürdürülebilir Su Yönetimi Kongresiyle suyun önemine dikkat çekilecek. Su alanında hizmet veren kurum ve firmaların yer alacağı Macaristan’ın, fuar ve kongreye etkin bir katılım sağlaması bekleniyor. (ANKA)

(ÖZ/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@