İto'nun 96 M2'lik Yaşayan İstanbul Maketi Türkiye'de İlk Kez Bugün Sergilenecek

İSTANBUL(ANKA)-İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) İstanbul'un tanıtımı amacıyla yaptırdığı ve gör&uum...

Haberler 04.11.2015, 10:30
İto'nun 96 M2'lik Yaşayan İstanbul Maketi Türkiye'de İlk Kez Bugün Sergilenecek

İSTANBUL(ANKA)-İstanbul Ticaret Odası'nın (İTO) İstanbul'un tanıtımı amacıyla yaptırdığı ve görüntü efektleriyle İstanbul’un 24 saatini yaşatan 96 metrekarelik Yaşayan İstanbul Maketi ilk kez İstanbullularla buluşuyor. Maket, 4-8 Kasım  tarihlerinde kapılarını açacak CNR EMLAK 2015 Fuarı'nda tanıtılacak. Şehir maketi üç ay boyunca ana fuaye alanında bulunacak.

İstanbul Ticaret Odası 96 metrekarelik İstanbul maketini, kentin tanıtımına katkıda bulunmak amacıyla dünyanın prestiijli fuarlarında ve ayrıca İstanbul'da yeni mekanlarda sergilenmesi için  çalışmalarını sürdürüyor. Fransa'nın Cannes kentinde geçtiğimiz Mart ayından düzenlenen dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı MIPIM'de ilk kez sergilenen İstanbul maketi, 'istanbul@MIPIM2015' sloganıyla dünyanın dört bir yanından gelen gayrimenkul profesyonellerine sunulmuştu.

İTO’dan yapılan açıklamaya göre,  96 metrekarelik büyüklüğü ile bugüne kadar yapılmış en büyük İstanbul maketi olarak tasarlanan İstanbul maketi, video haritalama teknolojisinin kullanıldığı görüntü efektleriyle İstanbul’un 24 saatini yaşatıyor.  Maket gecesiyle, gündüzüyle, boğazda yüzen gemisiyle, yaşayan İstanbul'un bin 440 dakikasını 5'er dakikalık şovlarla izlettirebiliyor.  Projeleri, kültürel ve tarihi mirası ile İstanbul'u görsel açıdan sunan maket, şehrin marka değerine de katkı sağlıyor.(ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@