İto'dan Yatırım Paketine Tam Destek

İSTANBUL(ANKA) -İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ni değerlendirdi. Çağlar, "Sayın Başbakan'ın açıkladığı tedbirlerin her bir unsuruna yürekten katılıy

Haberler 02.04.2015, 13:56
İto'dan Yatırım Paketine Tam Destek

İSTANBUL(ANKA) -İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ni değerlendirdi. Çağlar, "Sayın Başbakan'ın açıkladığı tedbirlerin her bir unsuruna yürekten katılıyoruz. Bu tedbirleri Türkiye'nin geleceğinin sigortası olarak görüyoruz” dedi.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün açıkladığı İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi'ni değerlendirdi. Başkan Çağlar, Başbakan'ın açıkladığı tedbirlerin her bir unsuruna yürekten katıldıklarını belirterek, “Bu tedbirleri Türkiye'nin geleceğinin sigortası olarak görüyoruz. Türkiye’de yeni bir başarı hikayesini hep birlikte yazabiliriz. Bunun için bu arabaya yeni benzin gerek. İşte o benzin de ümit ediyorum ki işçimizin alın terine, işverenimizin aklına ve yüreğine yakışacak kalkınma hedefi doğrultusunda bugün açıklanan İstihdam, Sanayi Yatırımı ve Üretimi Destekleme Paketi olacak. Yatırımlara daha çok vergi indirimi, yüksek teknoloji yatırımlarına beşinci bölge desteği, KOBİ'lerin finansmana erişiminin artırılması, İŞKUR’un iş gücü desteği, yeni yatırıma vergi teşviki gibi düzenlemelere İstanbul iş dünyası olarak tam destek veriyoruz. Özellikle KOBİ'lerin finansmana erişiminin artırılması amacıyla taşınırların teminat olarak kullanılmasının önündeki engellerin kaldırılmasını çok isabetli bir karar olarak görüyoruz” dedi.

Son yıllarda hem dünyadaki ekonomik gelişmeler, hem de yakın coğrafyamızdaki hareketliliğin Türkiye’yi olumsuz etkilediğini vurgulayan Çağlar, "Hükümetimiz reformlar konusunda ne kadar kararlı olursa, iş dünyası olarak bizim azmimiz ne kadar perçinlenirse, tüketicinin de ekonomiye olan güveni o oranda artacaktır. Böylelikle piyasalarda çarklar yeniden daha hızlı bir şekilde dönecektir" diye konuştu.

"Dünyaya para eden mal satmamız lazım" diyen Başkan Çağlar, "Şunu unutmayalım, bize gerekli olan sürdürülebilir büyümenin yolu; özel sektör yatırımlarından, ihracattan, katma değerli üretimden geçiyor. Yeni destek paketi ile teknoloji devrimi Anadolu'dan başlayıp, İstanbul'un finans, pazarlama ve tedarik gücüyle birleşecektir. KOBİ'lerin birer Ar-Ge ve teknoloji üssü haline gelmesi, ülkemizin istihdamına ve katma değeri yüksek üretimine çarpan etkisi yapacaktır” açıklamasında bulundu. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@