İtalyan Bankası İntesa Sanpaolo Türkiye'deki İlk Şubesini İstanbul'da Açtı

  İSTANBUL (ANKA)- Tüm dünyada 4 bin 500 şubesi bulunan İtalya’nın önde gelen bankalarından Intesa Sanpaolo, Türkiye’deki ilk şubesini İstanbul’da faaliyete geçirdi.Euro Bölgesi’nde 50 milyar Euro'dan fazla piyasa değeriyle

İtalyan Bankası İntesa Sanpaolo Türkiye'deki İlk Şubesini İstanbul'da Açtı

 

İSTANBUL (ANKA)- Tüm dünyada 4 bin 500 şubesi bulunan İtalya’nın önde gelen bankalarından Intesa Sanpaolo, Türkiye’deki ilk şubesini İstanbul’da faaliyete geçirdi.Euro Bölgesi’nde 50 milyar Euro'dan fazla piyasa değeriyle en büyük bankacılık grupları arasında yer aldığı belirtilen Intesa Sanpaolo'nun, İstanbul’daki ilk şubesiyle Türkiye’de doğrudan kurumsal bir şubeyle faaliyet gösteren tek İtalyan bankacılık grubu olacağı bildirildi.  
Düzenlenen basın toplantısında konuşan Intesa Sanpaolo İcra Direktörü ve Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Departmanı Başkanı Gaetano Miccichè,  Intesa Sanpaolo Grubu, İstanbul finans dünyasına ilk adımını bundan yaklaşık 100 yıl önce, Commerciale Italiana (BCI) tarafından kurulan Società Commerciale d’Oriente (Comor) ile attığını, uzun bir aradan sonra Intesa Sanpaolo'nun,Türk finans piyasasına İstanbul’da kurduğu ilk kurumsal şubesiyle tekrar giriş yaptığını söyledi. 

-"KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ HİZMET"-

İstanbul’daki yeni şubeleriyle birlikte Intesa Sanpaolo’nun bankacılık ve finans hizmetlerinde küresel bir partner olarak deneyimlerini, tavsiye ve desteklerini Türkiye’de büyümeyi planlayan şirketlerin hizmetine sunmayı hedeflediklerini belirten Intesa Sanpaolo İcra Direktörü ve Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı Departmanı Başkanı Gaetano Miccichè, “Intesa Sanpaolo açısından İstanbul şubesinin açılışı, her zaman çok önem verdiğimiz bir pazara giriş yapmamız anlamına geliyor. Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya arasındaki ticaret ve yatırım akışı için çok önemli olan Türkiye pazarında bulunmaya büyük önem veriyoruz. Bu şube İtalya ve dünyadaki diğer bankacılık kuruluşlarımızla yaratacağımız sinerjinin avantajından yararlanacak ve aynı zamanda know-how’ımızı zenginleştirerek İtalyan, Türk ve yabancı şirket müşterilerimize daha kişiselleştirilmiş hizmetler sunabilmemizi sağlayacak” dedi.

-"İSTANBUL ŞUBEMİZ EKONOMİK İLİŞKİLERİN MERKEZİ KONUMUNDA OLACAK"- 

Türkiye’nin G20 başkanlık döneminin öncelikli hedefleri arasında KOBİ’lerin ekonomi, ülke ve dünya için oynadığı hayati rolü tanımlamasının bulunduğunu vurgulayan Intesa Sanpaolo Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Marcello Sala ise,  “Intesa Sanpaolo olarak özellikle KOBİ’lere yönelik kredilerin ve ilgili finansal düzenlemelerinin iyileştirilmesi gibi hedeflere büyük destek veriyoruz. Bu bağlamda ikili ilişkilerin yanı sıra iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım akışının geliştirilmesi için Türkiye’de bu alandaki geniş deneyim ve birikimimizi paylaşmaya hazırız. Intesa Sanpaolo İstanbul şubesi şimdiden iki ülke arasındaki ekonomik ilişkilerin merkezi durumundadır. İtalyan, Türk ve dünya KOBİ’leri ve büyük şirketlerinin faaliyetlerine operasyonel know-how desteği açısından kilit konumda yer almayı hedefliyoruz” diye konuştu.

-"İTALYAN ŞİRKETLERİ İLGİYLE İZLİYOR"-

İtalya’nın yüzde 6.5 pazar payıyla halen Türkiye’nin en büyük üçüncü ticaret partneri olduğunu belirten Intesa Sanpaolo baş Ekonomisti Gregorio de Felice, “Türkiye’de demiryolları, karayolları, limanlar, havalimanları, enerji, çevre ve kentsel gelişim gibi alanlarda gerekli altyapı yatırımlarının yapılması planlanıyor. Bunlar Türkiye ekonomisinin daha da genişlemesini sağlayacak. İtalya’nın da bu rüzgârı arkasına alması bekleniyor. Bu bağlamda Türkiye pazarında yerini alan İtalyan şirketlerinin gerçek rekabet avantajı, sadece maliyet tasarrufları değildir. Türkiye’nin Avrupa, Orta Doğu ve Orta Asya’ya yakınlığı dikkate alınırsa, bölgesel bir merkez olarak son derece stratejik konuma sahip olması, en büyük rekabet avantajını oluşturmaktadır. En az diğerleri kadar önemli bir nokta ise, Türk hükümetinin, iş olanakları geliştirmek amacıyla yatırımcıları daha fazla koruma ve bürokrasiyi azaltma amacına odaklanan çalışmalar yürütmesidir” diye konuştu.(ANKA)
(NÇ/ÖZK)
 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.