İstesob'tan Seçim Değerlendirmesi: Piyasalar Morallendi

ANKARA(ANKA) - İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, 1 Kasım Milletvekili...

Haberler 02.11.2015, 14:55
İstesob'tan Seçim Değerlendirmesi: Piyasalar Morallendi

ANKARA(ANKA) - İstanbul Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (İSTESOB) Başkanı Faik Yılmaz, 1 Kasım Milletvekili Genel Seçimi sonuçlarının piyasalara olumlu yansıdığını söyledi. Yılmaz, “Bu seçimin sihirli kelimesi istikrardı ve bu da piyasaları morallendirdi” dedi.

Geçen bir yıl içinde yaşanan siyasi belirsizliğin ve kaygıların çarşı pazarda aşırı bir durgunluğa yol açtığını belirten İSTESOB Başkanı Faik Yılmaz,  “Kepenkler bir bir kapanıyordu ve kötü bir gidişat vardı. Doğrusu esnaf ve sanatkarlar olarak koalisyonsuz, tek parti hükümeti bekliyorduk. İstikrar bundaydı, bu da gerçekleşti. Ve seçimin ikinci gününde bile esnafımız dükkanını umutla açtı. Yani sonuçlar çarşı pazara anında yansıdı. Bir bakıma halkımız ülkemizin geleceğine sahip çıktı” şeklinde açıklama yaptı.

Halkın sandığa büyük bir çoğunlukla gitmesini anlamlı bulduklarını belirten Faik Yılmaz, genel seçimlerden güçlü bir hükümet mesajı çıktığını söyledi. Seçime yüksek katılımla milli iradenin tam olarak sandığa yansıdığını belirten Yılmaz “Piyasaların morallendi” ifadesini kullandı. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@