İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması Nasıl Yapılır?

İlerde özellikle emekli olmak isteyenler için sigorta yaptırmak geleceğinizi güvence altına almanıza yardımcı olmaktadır. Kendisi için özellikle isteğe bağlı sigorta yaptırmak isteyenler başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirler.

İsteğe Bağlı Sigorta Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Kendisi için özellikle isteğe bağlı sigorta yaptırmak isteyenler başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra sorgulama işlemini internet üzerinden gerçekleştirebilirler. Tarım işçileri ya da serbest çalışmakta olanlar özellikle kendilerini güvence altına almak için isteğe bağlı olarak sigorta yaptırabilirler.

Gerekli bilgilerin elde edilmesi doğrultusunda internet üzerinden başvuru işlemleri adım adım gerçekleştirilebilir. Sigorta işlemi için özellikle uzun süre uğraşmak istemeyenler günümüz teknolojisinden yararlanarak internet üzerinden işlemi gerçekleştirebilirler. Aşamalı şekilde yapılacak işlemler sırasında gerekli bilgilerin girilmesi sayesinde sorunsuz olarak başvuru işlemleri yapılabilir. Başvuru yapılması durumunda kimlik kartı bilgileriniz ve giriş belgenizle Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir. Bilgilerinizi teslim etmeniz halinde başvurunuz işleme alınmaktadır.

İsteğe Bağlı Sigortayı Kimler Yapabilir?

Çalışmayan veya düzenli işi olmayanlar için isteğe bağlı sigorta yaptırılması özellikle ilerleyen zamanlarda emekli olma konusunda yardımcı olmaktadır. Bu nedenle sigorta yaptırmak isteyenler için gerekli kriterlere uygun olduğunuz yeterli olmaktadır. Bu doğrultuda kendi sigortanızı kendiniz yaptırarak belirlenen ödeme tutarı üzerinden işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Başvuru yapmadan önce sigortayı kimler yaptırabilir? Diye düşünenler için ev hanımları, part time çalışmakta olanlar, yaşlılık maaşı almayanlar, özellikle zorunlu sigorta gerektirmeyecek alanlarda çalışmakta olanlar ve bu koşullara uymuş 18 yaşını doldurmuş olan herkes başvuru yapabilir.

İsteğe Bağlı Sigorta Dökümü

İlerleyen yaşlarda özellikle kendini güvence altına almak isteyenler başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra isteğe bağlı sigorta sorgulama işlemini internet üzerinden yapabilirler. Sigortanızı yapılıp yapılmadığı gibi pek çok farklı konuda bilgi alabilmeniz için sorgulama işlemi yapmanız gerekmektedir. Gerekli bilgilerin girilmesi halinde sorgulama işlemi sonucunda kısa süre içerisinde bilgi alınması sağlanmaktadır.

Yapmış olduğunuz ödemelerin dokümanlarını inceleyebileceğiniz gibi aynı zamanda sigortanız hakkında ayrıntılı bilgi almanız sağlanmaktadır. 4C olarak görürler ödeme dökümü üzerinden yapacağınız incelemeler sayesinde ödemiş olduğunuz dönemler hakkında bilgi alabilirsiniz. Aynı zamanda ne zaman emekli olacağınız gibi pek çok farklı konuda bilgi alabilmek için internet üzerinden detaylı inceleme gerçekleştirebilirsiniz.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@