İstanbul Ticaret Odası: İlk Çeyrek Büyüme Rakamı Rölantiden Çıkışı İşaret Ediyor

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Türkiye ekonomisinin 2015\'in ilk çeyreğinde yüzde 2.3 oranında büyümesini değerlendirdi.

Haberler 10.06.2015, 13:02
İstanbul Ticaret Odası: İlk Çeyrek Büyüme Rakamı Rölantiden Çıkışı İşaret Ediyor

İSTANBUL (ANKA) - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Türkiye ekonomisinin 2015'in ilk çeyreğinde yüzde 2.3 oranında büyümesini değerlendirdi.

Başkan Çağlar, "Ben bu büyümeyi ekonomik bir veri olarak değerlendirmekten ziyade, bir başlangıç olarak düşünüyorum. Ülkemizdeki seçim süreci ve dış piyasalardaki belirsizliklere rağmen, ekonomimiz kendi dinamikleri içerisinde büyüme temposunu sürdürüyor. Üstelik her defasında beklentileri de aşıyor" dedi.

İlk çeyrek büyüme rakamının “rölantiden” çıkışı işaret ettiğini kaydeden Çağlar, bir sonraki çeyrekteki büyümenin daha güçlü olacağına inandığını söyledi. İTO Başkanı Çağlar, şöyle devam etti:

"Seçim sürecinde rölantiye giren ekonomik reformların devam ettirilmesiyle büyüme yeniden hız kazanacaktır. Çünkü istikrar döneminde ben Türkiye'de ekonominin sağlam temeller üzerine kurulduğuna inanıyorum. Bu Meclis'ten bir hükümet çıkacak ve ekonomik istikrar sürecektir.

Rakamlar da gösteriyor ki Türkiye, üreticisi, çalışanı, toplumun bütün kesimleriyle büyüme arzusunda. Şimdi işe koyulup ekonominin çarklarını hızlandırma, milletimizin özlemlerine cevap verme zamanıdır. Türkiye'de rekor bir katılımla gerçekleşen bu seçimin ardından görevlendirilen siyasi partilerimizin sorumluluklarına yakışır şekilde davranacaklarına eminiz. İstanbul iş dünyası olarak beklentimiz hükümetin bir an önce kurularak göreve başlamasıdır.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@