İso Ve İtü Arı Teknokent Girişimcilere ‘Sanayici Antrenör' Bulacak

ANKARA(ANKA) - İSO ve İTÜ Arı Teknokent, Türkiye ekonomisinin verimli ve sürdürülebilir...

Haberler 05.11.2015, 13:20
İso Ve İtü Arı Teknokent Girişimcilere ‘Sanayici Antrenör' Bulacak

ANKARA(ANKA) - İSO ve İTÜ Arı Teknokent, Türkiye ekonomisinin verimli ve sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayacak teknoloji tabanlı ve inovasyon odaklı girişimcileri desteklemek üzere stratejik bir işbirliği gerçekleştirdi.

Türkiye’nin en çok başvuru alan öncü kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek Girişimcilik Ekosistemi çatısı altında hayata geçecek işbirliği kapsamında, 14 Kasım 2015 tarihindeki “BigBang” büyük finalinde girişimcilere “İSO Geleceğin Sanayicisi Ödülü” verilecek. İstanbul Sanayi Odası (İSO) ve İTÜ ARI Teknokent, üniversite-sanayi işbirliği ekseninde girişimciliğe yönelik öncü nitelik taşıyan, stratejik bir ortaklığa imza attı. İSO Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek, Türkiye’nin en çok başvuru alan öncü kuluçka merkezi İTÜ Çekirdek’in ana paydaşlarından biri oldu.

İşbirliği, Türkiye ekonomisinin verimli ve sürdürülebilir büyümesine katkı sağlayacak teknoloji tabanlı ve inovasyon odaklı girişimcileri desteklemeyi amaçlıyor. İSO ve İTÜ ARI Teknokent, gerçekleştirdikleri bu ortaklıkla Türkiye’de üniversite sanayi işbirliğinde bir ilke de öncülük ediyor. Bu stratejik işbirliği sayesinde yaratıcı fikirlere sahip olan genç girişimcilerle alanında başarılı ve deneyimli sanayiciler düzenli olarak buluşturulacak. İSO ve İTÜ ARI Teknokent bu proje ile bir anlamda yolunu bulmaya çalışan genç girişimcilere sanayicilerden oluşan bir antrenörler takımı ile fener tutacak.

-İSO GİRİŞİMCİLERİN ÖNÜNÜ AÇIYOR-

İSO’nun, Türkiye ihracatına katkı sağlayacak, inovasyona dayalı projeleri geliştirmeyi ve büyütmeyi misyon edindiğini belirten İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, İTÜ ARI Teknokent ile sağlanan ortaklık ile ilgili olarak; “Türkiye’nin en büyük ve en köklü sanayi odası olan İstanbul Sanayi Odası olarak diğer konulardan farklı olarak eğitime, üniversite-sanayi işbirliğine özel bir ilgi göstererek çok büyük bir değer veriyoruz. Girişimciliğin, küresel yetenek ve inovasyonun, yarınlarımız için hayati bir öneme sahip olduğu gerçeği ile hareket ediyoruz. Kişi başına düşen patent başvuru sayılarının Japonya, Almanya, Güney Kore gibi ülkelerden 30 kat daha düşük olduğu ülkemizde, girişimciliği özendirmek ve sanayimizin odağına yerleştirmek hepimiz için milli bir görev olmalıdır” dedi. Sözlerine İTÜ Çekirdek Girişimcilik Ekosistemi’nin akademisyen, mentor, girişimci, sanayici ve yatırımcıyı buluşturmak gibi çok önemli bir misyona sahip olduğu şeklinde devam eden Bahçıvan şu değerlendirmelerde bulundu:

“2015 yılı itibarıyla İTÜ Çekirdek girişimci başvurularının değerlendirilmesi sürecinde Odamız üyesi sanayicilerimiz de jüri üyesi olarak yer aldı. Bu süreç, 14 Kasım 2015 tarihinde gerçekleştirilecek İTÜ Çekirdek’in ‘BigBang’ büyük finalinde belirleyeceğimiz girişimci veya girişimcilere ‘İSO Geleceğin Sanayicisi Ödülü’ verilmesi ile devam edecek. İTÜ Çekirdek Big Bang Finalini takiben, yaratıcı fikirlere sahip olan genç girişimcilerle alanında başarılı ve deneyimli sanayicilerimizi buluşturarak, girişimci ile sanayici arasında adeta bir köprü vazifesi göreceğiz.” (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@