‘İslami Finansı Harekete Geçirme' Konferansı 18 Kasım'da Başlıyor

ANKARA(ANKA) - Türkiye G20 2015 dönem başkanlığı faaliyetleri kapsamında düzenlenen “Uzun D...

Haberler 16.11.2015, 10:55
‘İslami Finansı Harekete Geçirme' Konferansı 18 Kasım'da Başlıyor

ANKARA(ANKA) - Türkiye G20 2015 dönem başkanlığı faaliyetleri kapsamında düzenlenen “Uzun Dönemli Yatırımların Finansmanı İçin İslami Finansı Harekete Geçirme” konulu konferans Dünya Bankası Küresel İslami Finans Geliştirme Merkezi ve Borsa İstanbul işbirliği İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Sermeye Piyasası Kurulu’ndan yapılan duyuruya göre, Türkiye G20 2015 dönem başkanlığı faaliyetleri kapsamında; Kurul tarafından Dünya Bankası Küresel İslami Finans Geliştirme Merkezi ve Borsa İstanbul işbirliği ile 18-19 Kasım 2015 tarihlerinde İstanbul’da (The Marmara Taksim Oteli) “Uzun Dönemli Yatırımların Finansmanı İçin İslami Finansı Harekete Geçirme” (Mobilizing Islamic Finance for Long-Term Investment Financing) konulu bir konferans gerçekleştirilecek. Konferansta G20 bünyesinde vurgulanan sürdürülebilir küresel ekonomik büyüme hedefi çerçevesinde, ekonomilerin ihtiyaç duyduğu istikrarlı uzun vadeli finansmanın sağlanmasında İslami finans araçlarının rolü incelenecek ve bu araçların kullanımının artırılması ile özellikle kurumsal yatırımcılar vasıtasıyla İslami finans araçları üzerinden ekonomiye kazandırılması konuları tartışılacak. Konferans kapsamında uzun dönemli yatırımların finansmanına ilişkin G20 vizyonu ve bu anlamda İslami finansın olası rolünün vurgulanacağı açılış paneli sonrasında dört ayrı oturum daha gerçekleştirilecek.

Açılış konuşmalarını Dünya Bankası Küresel İslami Finans Geliştirme Merkezi Başkanı Zamir Iqbal, Borsa İstanbul Genel Müdürü Tuncay Dinç ve SPK Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş’ın yapacağı konferansta; Kurul ve Hazine Müsteşarlığının yanı sıra İslam Kalkınma Bankası Grubu, Dünya Bankası, IMF, IOSCO gibi uluslararası kuruluşlar ile birlikte Malezya ve Endonezya sermaye piyasalarını düzenleyici otoriteleri ile İslami finans sektöründe aktif faaliyet gösteren çeşitli uluslararası banka ve kuruluşları temsilen katılacak konuşmacılar bilgi ve tecrübelerini paylaşacak. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@