İŞKUR Mayıs Ayı Nakdi Ücret Desteği Ödeme Tarihi Açıklandı

Türkiye İş Kurumu mayıs ayına ilişkin nakdi ücret desteği ödemelerine dair beklenen duyuruyu yayımladı. İŞKUR nakdi ücret desteğinin ne zaman ödeneceğini açıkladı.

İŞKUR Mayıs Ayı Nakdi Ücret Desteği Ödeme Tarihi Açıklandı

Türkiye İş Kurumu'nun bir süredir çok sayıda vatandaş tarafından beklenen nakdi ücret desteği ödeme tarihlerine ilişkin duyurusu geldi. Kurumun resmi sosyal medya hesabı üzerinden nakdi ücret desteği alanların ödemelerini ne zaman alabileceği açıklandı. 

NAKDİ ÜCRET DESTEĞİ ÖDEMELERİNE DAİR TARİH BELLİ OLDU

İŞKUR'un resmi Twitter hesabındna yapılan açıklamada "Mayıs Ayına İlişkin Nakdi Ücret Desteği Ödemeleri 8 Haziran'da Yapılacak" bilgisi yer aldı. Bu kapsamda ödeme alacak olanlar PTT hesaplarından ilan etilen tarihte nakdi ücret desteğini alabilirler. 

Nakdi ücret desteği olan vatandaşlar daha önceki dönemlerde kuruma iban bildirilmiş olmaları durumunda ise ödemelerini PTT hesapları dışında banka hesaplarında da alabilecekler. İŞKUR iban bildirimi yapanların ödemeleri banka hesaplarına aktarılıyor, iban bilmemiş olanlar için ise ödemeler PTT hesaplarına aktarılıyor. 

Türkiye İş Kurumu tarafından mayıs 2021 dönemine ilişkin yayımlanan ödeme tarihi açıklamasında ayrıca şu bilgiler yer aldı. 

İŞKUR'un Twitter Hesabından Yapılan Açıklama

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'den açıklama geldi. Bakan Bilgin gün içerisinde yayımladığı yazılı bir açıklama ile nakdi ücret desteği ödemelerinin 8 Haziran tarihinde hesaplarda olabileceğini bildirdi. Bakan Bilgin açıklamasında ayrıca İŞKUR tarafından yayımlanan iban hatırlatmasında bulundu. İban bildirimi yapanların ödemelerini banka hesaplarından alabilecekleri bildirildi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@