İşini Kuracak Kadın Girişimcilere 50.000 TL Kredi Desteği! Halkbank Veriyor

Halkbank işini kuracak olan kadın girişimcilere kredi desteği veriyor. 50.000 TL limitle sağlanacak olan kredi için banka ayrıca özel ödeme seçenekleri ve ek bankacılık hizmetleri sağlıyor.

İşini Kuracak Kadın Girişimcilere 50.000 TL Kredi Desteği! Halkbank Veriyor

Kendi işini kuracak olan kadın girişimciler için devlet bankasından özel kredi olanağı var. 

Halkbank üzerinden sağlanan kredi olanağında kadın girişimciler çok özel olanaklardan faydalanıyorlar. İşini kurmuş, işini yeni kurmuş yada iş kuracak olan kadınlara ayrı ayrı sağlanan krediler için tüm bilinmesi gerekenler. 

HALKBANK'TAN KADIN GİRİŞİMCİLERE DESTEK

Kadınların işgücüne katılımlarının sağlanması, istihdam oranının artması amacıyla devlet destekli krediler sağlanıyor. Halkbank'ta bu kapsamda kredi sağlayan bankaların başında geliyor. Banka ilk defa iş kuracak ya da işini kurmuş Kadın Girişimcilere finansmana erişimlerini kolaylaştırıyor. 

Ne Kadar Kredi Kullanabilirim?

İş kuran yada kurmayı planlayan tüm bunların dışında kendi işini daha da geliştirmek isteyen kadın girişimcilere işyerlerinin türüne göre kredi sağlanacak. Sağlanan kredi kullanım limiti 50 bin TL'den 225 bin TL'ye kadar kredi sağlanıyor. 

* 0-6 ay arası girişimler için 50.000 TL’ye kadar kredi verilir. 

* 6 ay ve üzeri girişimler için 100.000 TL’ye kadar sağlanır. 

* Esnaf ve Sanatkâr Kadın Girişimciler 225.000 TL kredi kullanabilir. 

NASIL KREDİ ÇEKEBİLİRİM?

Halkbank söz konusu kredi için başvuru şartlarını da açıkladı. Banka kadın destek kredisinden gerçek kişi şahıs işletmesi veya hisseleri toplamının en az %50’si kadınlara ait işletmelerin faydalanabileceğini ilan etti. Ayrıca kadınların işletmenin yönetiminde ve faaliyetlerinde aktif olmaları gerekiyor. 

Ek Özellikler

Bu şartları sağlayan kadın girişimciler 100 bin TL, yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmeyen kadın girişimciler ise 50 bin TL destek kredisi kullanabilriler. Kredi kullanımları 6 ay ödemesiz dönem avantajıyla kullanılabilecek. Bunun dışında geri ödeme süreci 36 olacak. 

Halkbank kredi kullanacak olan kadın girişimciler için ayrıca "Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır. Kadın Girişimcilere mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5 bin TL KMH ve asgari 5 bin TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) limiti tanımlanmaktadır." avantajlarının sağlanacağını ilan etti. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@