İşbank Ebrd'den 75 Milyon Dolar Aldı

ANKARA(ANKA) – İşbank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Temiz Teknoloji Fonu’ndan, konutlarda enerji verimliliğinin artırılması yönündeki çalışmalara katkı sunmak üzere 75 milyon dolar aldı. AİKB’den yapılan açıklamaya gör

Haberler 02.04.2015, 13:56
İşbank Ebrd'den 75 Milyon Dolar Aldı

ANKARA(ANKA) – İşbank, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Temiz Teknoloji Fonu’ndan, konutlarda enerji verimliliğinin artırılması yönündeki çalışmalara katkı sunmak üzere 75 milyon dolar aldı.

AİKB’den yapılan açıklamaya göre Türkiye İş Bankası (İşbank) Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ve Fon tarafından, Türkiye’deki konutlarda enerji verimliliğinin iyileştirmeye yönelik yatırımları çoğaltmak ve sakinlerin enerji harcamalarını düşürmeye yardımcı olmak üzere devreye sokulan 350 milyon dolar tutarındaki finansal kolaylık imkânına katıldı.

Türkiye Konut Enerji Verimliliği Finansal Kolaylığı AİKB’nın 67.5 milyon dolarlık, Temiz Teknoloji Fonu’ndan ise 67.5 milyon dolarlık katkılarla oluşturuldu. Kolaylık, Türk bankalarına uzun vadeli finansal destekle bankalar ve konut sahiplerine enerji tüketimini azaltma ve hanehalkı ödemelerini düşürmede teknik danışmanlık hizmeti sağlamak üzere devreye sokuldu. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@