İş Dünyasından Programa Olumlu Tepki

İSTANBUL(ANKA) - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün açıkladığı Öncelikli Dönüşüm Programı Eylem Planı'nın, reel sektöre

Haberler 06.11.2014, 11:45
İş Dünyasından Programa Olumlu Tepki

İSTANBUL(ANKA) - İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bugün açıkladığı Öncelikli Dönüşüm Programı Eylem Planı'nın, reel sektöre yeni bir sıçrama dönemi yaşatabileceğini belirtti.

Çağlar yazılı açıklamasında, "Cumhuriyet tarihimizin en önemli yapısal dönüşüm hamlesi olarak açıklanan programdan İstanbul iş dünyası olarak büyük heyecan duyduk. Bu plan Türkiye için yepyeni bir vizyonun kapılarını aralıyor. 417 eylem planının her birine birlik ve beraberlik içinde dört elle sarılırsak yeni bir başarı hikâyesi yazarız" dedi.

Çağlar, yenilikçi girişimciliğin merkezi olan bir Türkiye için Başbakan Davutoğlu'nun açıkladığı 9 sektörel dönüşüm programının hem makro istikrarı destekleyeceğini hem de işletmelerin üretim ve rekabet gücünü kamçılayacağını vurguladı.

İTO Başkanı Çağlar, "Millet olarak Cumhuriyetimizin 100'üncü yıl hedeflerini yakalayabileceğimize inancımız tamdır. Hepimiz biliyoruz ki, sanayicimizin gerçek sorunu teknoloji ağırlıklı ve yüksek katma değerli üretim. Hükümetin dönüşüm planı da Türkiye'nin yeni dünya dengelerinde hak ettiği konuma ulaşması için yolumuzu aydınlatmıştır" diye konuştu.

Çağlar, eylem planında yer alan ithalata bağımlılığın azaltılması, yerli üretime destek verilmesi, tarım ve enerjide verimliliğin artırılması gibi başlıkların Türkiye'yi geleceğe taşıyacak hamleler olduğunu kaydetti. İbrahim Çağlar, iş programının bir uygulama takvimine bağlanmasından da memnuniyet duyduklarını vurguladı. (ANKA)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@