İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yöntemleri 2021

Bankaların son yıllardaki hizmetleri göz önüne alındığında en iyi hizmetlerinden biri hiç şüphesiz ki internet bankacılığıdır. İş Bankası’nın internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilmeniz için bireysel ya da kurumsal müşteri olmanız gerekmektedir. Bundan ötürü İş Bankası internet bankacılığından yararlanmak istiyorum diyorsanız İş Bankası’ndan bir hesabınız bulunması veya yeni bir hesap açtırmanız gerekmektedir.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifresi Alma Yöntemleri 2021

Teknolojinin hızla gelişmesini banka sektöründe de çok net bir şekilde görmekteyiz buna bağlı olarak internet bankacılığı işlemlerimi nasıl yaparım diyenlerin sayısında artış olmuştur. Banka müşterileri artık birçok işlemlerini şubeye gitmeden halledebiliyor. Bu teknolojiden yararlanmak isteyen kişiler için birçok yöntem bulunmaktadır. Şubeye giderek halledebileceğiniz neredeyse tüm işlemleri internet bankacılığı üzerinden yapabiliyorsunuz. Bu sebeple birçok kişi internet bankacılığı şifresi alma yöntemleri nedir diye araştırma yapmaktadır.

Banka sektöründeki rekabet dikkate alındığında her bankanın internet bankacılığı için ne kadar fazla yatırım yapabildiğini görebilirsiniz. İşbank da internet bankacılığına yeterince yatırım yapmakta, internet bankacılığı hizmetini daha iyi bir noktaya getirmeyi amaçlamaktadır.

İş Bankası İnternet Bankacılığı

İş Bankası’nın internet bankacılığı hizmetinden yararlanabilmeniz için bireysel ya da kurumsal müşteri olmanız gerekmektedir. Bundan ötürü İş Bankası internet bankacılığından yararlanmak istiyorum diyorsanız İş Bankası’ndan bir hesabınız bulunması veya yeni bir hesap açtırmanız gerekmektedir. 

İş Bankası’nın web sitesine gidiniz. Hali hazırda İş Bankası’na kayıtlı iseniz anında başvur seçeneğinin yanında bulunan anında şifre kutucuğuna tıklayın. Kutucuğa tıkladığınızda sizi yeni bir sekmeye yönlendiriyorsa şifre alma işlemlerinizi yapabilirsiniz. Bu sekmeye geldiğinizde ilk yapmanız gereken şey müşteri tipiniz seçmektir. Müşteri tipini seçtikten sonra müşteri numaranızı ya da kimlik numaranızı girmeniz gerekmektedir. Müşteri numaranızı veya kimlik numaranızı yazdıktan sonra cep telefon numaranızı yazmanız gerekmektedir. Alt kısımda yer alan doğrulama kodunu da girdikten sonra bir sonraki adıma geçin.

Cep telefonunuza mobil onay kodunuz mesaj olarak gönderilecektir. Mesaj olarak gönderilen o kodu, ilgili alana yazınız. İnternet bankacılığı şifrenizi alabilmek için yapmanız gereken son bir adım kaldı. Son adımda ilk önce kart numaranızı yazıyorsunuz, kartınızın son kullanma tarihini yazıyorsunuz, kartınızın güvenlik kodunu yazın ve son olarak kart şifrenizi girerek alt kısma yönelin. İnternet bankacılığı şifrenizi boş olan iki kutuya da girerek doğrulayın. İşbank internet bankacılığı şifresi alma yöntemleri bu adımlardan oluşmaktadır.

İnternet Bankacılığı Şifre Kullanma

İş Bankası’nın web sitesine girerek veya uygulamasını indirerek internet bankacılığı girişi yapabilirsiniz. İster web siteden girin ister İşbank uygulamasından ilk öncelikle müşteri tipiniz seçiniz. Müşteri tipinizi seçtikten sonra müşteri numaranızı ve yeni aldığınız internet bankacılığı şifrenizi girerek işlemleriniz yapabilirsiniz.

İş Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Yenileme

İş Bankası’ndan daha önce internet bankacılığı için şifre aldıysanız ve bu şifreyi unuttuysanız yeni şifre alabilirsiniz. Yeni şifre alma yöntemini ATM’lerden, İşbank web sitesinden veya telefon bankacılığından yeni şifre alabilirsiniz. Telefon bankacılığı aracılığı ile şifre almak isteyenler 0850 724 0 724 bu numarayı arayarak yeni şifre alabilirler, ATM aracılığıyla şifresini yenileyenler ise yeni şifreler bölümünden yeni şifre alabilirler. İş Bankası web sitesini tercih edenler ise anında şifre bölümünden yararlanabilirler. İşbank internet bankacılığı şifre yenileme nasıl yapılır diyenler ise bu adımları izleyebilir.


 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@