İnekler Bayram Tatiline İzin Vermiyor!

ANKARA(ANKA) - Türkiye’nin ilk toplu hayvancılık işletmesini yaşama geçiren Hemit Köy&uum...

Haberler 28.09.2015, 12:15
İnekler Bayram Tatiline İzin Vermiyor!

ANKARA(ANKA) - Türkiye’nin ilk toplu hayvancılık işletmesini yaşama geçiren Hemit Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Ramazan Demirkıran, dokuz gün tatil ilan edildiği Kurban Bayramı’nda özellikle aile işletmeciliği yapan süt üreticilerinin bayramda da çalıştığını belirtirken yıl boyunca hiç tatil yapamadıklarına dikkat çekti.

Hemit Köyü Tarımsal Kalkınma Kooperatifi ve Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Başkanı Ramazan Demirkıran birçok kişinin Kurban Bayramı süresince bayram tatili yaparken süt üreticilerinin bayramda da çalışmaya devam ettiklerini söyledi.

Hayvan sahiplerinin ülkenin et ve süt ihtiyacını karşılama noktasında zor koşullarda üretim yaptıklarını belirten Başkan Demirkıran, “Süt üreticileri de çoğunluğumuz gibi bayramlıklarını giyerek evden çıktı. Ancak tek farkı bulunduğu işletmeden uzağa gidemediler. Sabah bayram kıyafeti kirlenmemesi için büyük dikkatle sütünü sağıp bayram namazından önce süt toplama merkezine sütünü teslim ettiler. Gün içinde bir yandan bayramlaşmak için büyüklerine gidip küçüklerini evinde misafir ederken bir yandan da hayvanların ihtiyaçlarını gidermek için çalıştılar. Süt üreticileri kurban bayramını bir ayağı ağırda kutladı” dedi.

-“HASTA OLMAK YOK”-

Hemit Köyü Kalkınma Kooperatifi ve Tekirdağ Tarım Kooperatifleri Birliği Bölge Başkanı Ramazan Demirkıran yaptığı açıklamada süt üreticilerinin zor koşullarına dikkat çekti. Aile işletmeciliği yapan süt üreticilerinin hasta olma hatta ölme hakkı dahi olmadığın söyleyen Başkan Demirkıran süt üreticileri arasında çok yaygın olan “Cenaze bekler süt beklemez” sözünü anımsattı.

Ramazan Demirkıran bölgedeki süt sanayicilerine bayram döneminde süt alımı yaptıkları için de teşekkür etti. Başkan Demirkıran: “Hayvanlar ne bayram dinliyor ne yılbaşı, 365 gün süt veriyor. Bayramlarda süt işletmelerinin süt alımı çok önemli. Bölgedeki süt sanayisi bu konuya sorumlulukla yaklaşıyor. Türkiye’nin birçok bölgesinde bayramda süt satışı sorunu yaşanırken biz Tekirdağ bölgesinde sorun yaşamadık. Üreticinin alınteri sütü yerde bırakmayan Tekirdağ bölgesinde süt işletmelerine teşekkür ediyoruz” dedi. (ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@