Imf, Ab Ve Amb Güney Kıbrıs'ın Geri Dönmeyen Kredilerinden Şikayetçi

-IMF, Avrupa Komisyonu, AMB Kıbrıs Rum Yönetimi ile ilgili ortak açıklama yaptı. ANKARA (ANKA) – IMF ve AB Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde sorun oluşturan geri dönmeyen kredilerden şikâyet etti. Avrupa Komisyonu, Avrupa Merke

Haberler 09.05.2015, 15:44
Imf, Ab Ve Amb Güney Kıbrıs'ın Geri Dönmeyen Kredilerinden Şikayetçi

-IMF, Avrupa Komisyonu, AMB Kıbrıs Rum Yönetimi ile ilgili ortak açıklama yaptı.

ANKARA (ANKA) – IMF ve AB Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nde sorun oluşturan geri dönmeyen kredilerden şikâyet etti.

Avrupa Komisyonu, Avrupa Merkez Bankası ve IMF temsilcilerinden oluşan bir heyet Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’nin ekonomik reform programını gözden geçirmek üzere Lefkoşa’yı ziyaret etti.

Üç kurum adına yapılan yazılı açıklamada, heyetin GKRY hükümetinin reform programı üzerinde sağladığı ilerlemeyi memnuniyetle karşıladığı bildirildi. Kamu finansmanında güçlü iyileşme sağlanıp önemli reformlar yapıldığını, bunlar arasında çağdaş bir iflas ve cebri icra sisteminin benimsenmesini sağlayan son adımlar olduğu da kaydedildi.

Açıklamada, hükümetin mevzuat çalışmasının GKRY’nde istihdam oluşturma ve büyümeyi restore etmede temel sayılan yüksek miktardaki geri dönmeyen kredilerin azaltılmasını hedefleyen kritik bir adım olduğu belirtildi. Açıklamada, “Gözden geçirmede heyet düzeyinde anlaşmaya doğru önemli aşama kaydedilmiştir ve heyetler, iflas ve cebri icra çerçevesinin tüm unsurları hazır olur olmaz hızlı bir sonuca ulaşma konusunda ileriye bakmaktadırlar” denildi. (ANKA)

(ORH/HF)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@