İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı Ekim'de Azaldı

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı, 2015 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre 0,4 puan azalarak yüzde 75.5, imalat sanayi genelinde mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı bir önceki aya göre 0,8 puan azalarak yüzde 74.6 seviyesinde gerçekleşti.

Haberler 26.10.2015, 22:47
İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı Ekim'de Azaldı

ANKARA(ANKA) -İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı, 2015 yılı Ekim ayında bir önceki aya göre 0,4 puan azalarak yüzde 75.5, imalat sanayi genelinde mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı bir önceki aya göre 0,8 puan azalarak yüzde 74.6 seviyesinde gerçekleşti.

Merkez Bankası, Ekim ayı İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranını açıkladı. 2015 yılı Ekim ayında imalat sanayinde faaliyet gösteren 2 bin 659 işyerine "İktisadi Yönelim Anketi" formu gönderildi, 2 bin 170 katılımcıdan yanıt alındı. Tüm katılımcıların yanıtları ağırlıklı olarak toplulaştırıldı. Buna göre, 2015 yılı Ekim ayında imalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı, bir önceki aya göre 0,4 puan azalarak yüzde 75.5 seviyesinde gerçekleşti.

İmalat sanayi genelinde mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı bir önceki aya göre 0,8 puan azalarak yüzde 74.6 seviyesinde gerçekleşti.

-MAL GRUPLARINA GÖRE KAPASİTE KULLANIM ORANI -

2015 yılı Ekim ayında mal gruplarına göre kapasite kullanım oranları değerlendirildiğinde, gıda ve içecekler, dayanıklı tüketim malları ve dayanıksız tüketim mallarında artış görülürken, ara mallar ve yatırım mallarında azalış görüldü.(ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@