Her Ay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? VGM 2021 Başvuru Şartları

Vakıflar Genel Müdürlüğü her ay gıda yardımı sağlayan kurumlardan bir tanesi. Tüm şartların sağlanması durumunda sağlana gıda yardımlarının nasıl alınacağına ilişkin VGM resmi sitesinde tüm detayları açıkladı.

Her Ay Gıda Yardımı Nasıl Alınır? VGM 2021 Başvuru Şartları

Türkiye geneli çok sayıda ihtiyaç sahibi aileye farklı kurumlara aracılığıyla gıda yardımı sağlanıyor. Bu kurumlardan bir tanesi de Vakıflar Genel Müdürlüğü olurken kurumun sağladığı gıda yardımları özel şartların sağlanması durumunda vatandaşlara ulaştırılıyor. 

Vatandaşlar gıda yardımı alabilmek için kurumun ilan ettiği gelir şartının dışında özel durumları da sağlamalı. İşte o koşullar;

VGM 2021 YILI GIDA YARDIMI

Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından sağlanan gıda yardımları vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla Genel Müdürlüğümüzce 81 il merkezinde sağlanır. Gıda yardımı farklı tiplerde verilirken tiplerin oluşutulması ise ailenin kişi sayısına göre belirlenir. Bu kapsamda Vakıflar Genel Müdürlüğü A tipi (14 kg) 1-2 kişilik aileler, B tipi (21,5 kg) 3-4 kişilik aileler ve C tipi (28,5 kg) 5 ve üzeri kişilik aileler için hazırlamakta.

Kimler Alabilir?

VGM tarafından sağlanan gıda yardımları için talep edilen iki şart bulunmakta. Kurumun resmi sitesinden ilan edilen o şartlar şu şekilde;

* Sosyal güvencesi bulunmayan veya geliri net asgari ücret miktarından fazla olmayanlar.

* 7/1976 tarihli ve 2022 sayılı 65 Yaşını Doldurmuş Muhtaç, Güçsüz ve Kimsesiz Türk Vatandaşlarına Aylık Bağlanması Hakkında Kanun gereğince aylık alanlar.

BAŞVURULAR NEREYE NASIL YAPILACAK?

Kuru yardımı için Vakıflar Genel Müdürlüğüne yapılacak başvurular iki aşamalı olarak yapılacak. 

İlk aşamada vatandaşlar Vakıflar Genel Müdürlüğünün resmi sitesine erişim sağlayacaklar ve buradan gıda yardımı başvuru formunu bulacaklar. Başvuru formunu bulan vatandaşlar o formu dolduracaklar. Daha sonra ise kendi şehirlerinde yer alan VGM İl Müdürlüklerine giderek bizzat yada posta ile başvuru yapacaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@