Her Ay 1037 TL Ödeniyor! 2021 Yılı Aylık Bağlama Şartları

Engelli veya yetim olan çocuklara özel maaş bağlanıyor. Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından ödenen maaş her ay düzenli yapılan yardımlar arasında yer alıp 2021 yılı için 1037 TL yatırılıyor. Muhtaç aylığı adıyla sağlanan destek için tüm detayları ise haberimizde inceledik.

Her Ay 1037 TL Ödeniyor! 2021 Yılı Aylık Bağlama Şartları

Devlet tarafından sağlanan nakdi destekler arasında yer alıp vatandaşların çok fazla haberdar olmadığı ödemelerden bir tanesi de VGM Muhtaç Aylığı.

Özel durumu olan veya yetim olan çocuklara sağlanan VGM muhtaç aylığı aylık düzenli olarak ödenir. Belli bir yaşa kadar sağlanan muhtaç aylığı ise temel şartların sağlanması durumunda bağlanır. Vakıflar Genel Müdürlüğü ödemelere dair resmi sitesinden bilgilendirmede bulundu. 

VGM'DEN HER AY 1037 TL MUHTAÇ AYLIĞI

Vakıflar Genel Müdürlüğünce, vakfiyelerde yer alan hayır şartlarının yerine getirilmesi amacıyla muhtaç aylığı bağlanmaktadır. Bu kapsamda kurum, annesi yada babası olmayan çocuklar ile yüzde 40 engeli olan vatandaşların ihtiyaçları olması durumunda muhtaç aylığı bağlanacağını bildirdi. 

Kurum tarafından ilan edilen şartları kamugundemi.com olarak aşağıda aktardık. İlan edilen şartların tamamının sağlanması durumunda kişiye muhtaç aylığı bağlanır. 2021 yılı için geçerli olan o şartlar. 

* Kişinin sosyal güvencesinin olmaması durumunda muhtaç aylığı bağlanır. 

* Muhtaç aylığının alınabilmesi için herhangi bri aylığının yada gelirinin olmaması gerek.

* Başvuruda bulunacak olan kişinin mahkeme kararı veya kanunla bakım altına alınmamış olması gerek.

* Gelir getirici taşınır ve taşınmaz malı mevcut olmaması veya olup da bunlardan elde edeceği aylık ortalama gelirinin bu yönetmelikle belirlenen muhtaç aylığı miktarını geçmemesi.

ÖDEME ESASLARI

Yukarıda yer alan taleplerin karşılanması durumunda Vakıflar Genel Müdürlüğü muhtaç aylığı başvuru yapılır. Başvuruların ardından gerçekleştirilecek inceleme sonrası destek için onay çıkarsa vatandaşlar 1037 TL aylık alırlar. Ödemeler her ay düzenli yapılır ve muhtaç aylığı belli dönemlerde zamlanır. 

Ödemeler Kesilebilir

Aylık alanların; vefatı, muhtaçlığın ortadan kalkması ya da bakım altına alınması, yetim erkek çocuğun 18, yükseköğrenimde ise 25 yaşını tamamlaması, aylığın aralıksız 3 ay alınmaması halinin tespitini takip eden ay başından itibaren alıkları kesilir.

BAŞVURU ESASLARI

Vatandaşlar muhtaç aylığı başvuruları için kuruma evrak teslim edecekler. Evrak teslimi ister şahsen ister posta yoluyla yapılacak. Başvuruda bulunacak olan kişiler ilk işlem olrak başvuru formu dolduracaklar, formu kurumun web sitesinden alacaklar. Yine kurumun web sitesinden yer alan evrak listesini daha sonra VGM İl Müdürlüklerine ulaştıracaklar. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@