Hedefi 12'den Vuran Bitcoin Analizleriyle Tanınan Uzmandan 2 Milyon Dolar Tahmini!

Kripto para piyasasının öncü para birimi olan Bitcoin 2021 yılının en kıymetli yatırım aracı olma özelliğindeki ısrarını devam ettiriyor. Her gün rekor tazeleyen Bitcoin için uzman bir isimden çok dikkat çekici bir değerlendirme geldi. Bitcoin ne kadar olacak?

Hedefi 12'den Vuran Bitcoin Analizleriyle Tanınan Uzmandan 2 Milyon Dolar Tahmini!

Dünya finans sektörünün yeni oyuncularından olan kripto paralar son dönemlerde popüler olmaya devam ediyorlar. Özellikle Bitcoin'e yönelik çok büyük bir işlem hareketliliği meydana gelmeye başladı.

2021'İN YATIRIM YILDIZI BİTCOİN!

2020 yılının son bölümünde fiyat artışı ile dikkatleri çeken Bitcoin fiyat yükselişlerine 2021 yılında da devam ediyor. Yatırımcılar uzun bir süre zararda bekledikleri Bitcoin'de hem zararlarını telafi ettiler hem de herhangi bir yatırım aracında kazanamayacakları kadar kar elde etmeye başladılar. Bu durum dünyanın önemli iş insanlarının dikkatini çekerken Bitcoin yeni girişlere de hız kazandırdı.

ELON MUSK ÖNCÜ OLDU REKORLAR GELDİ!

Geçtiğimiz günlerde ünlü iş insanı ve Tesla'nın mimarı Elon Musk bir açıkla yaparak Tesla'nın 1i5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurdu. Bu hamle ile tüm dünyanın gözü zaten popüler olan Bitcoin'e çevrildi. Elon Musk'ın dahi umut bağladığı Bitcoin'in işlem hacmi o günden sonra büyük oranda yükseldi. Bu işlem hacmi yükselişi Bitcoin'in değerini de arttırdı. Bitcoin 56.000 dolar seviyesini aşıp bugüne kadar ulaştığı en yüksek seviyeyi bir adım öteye taşıdı.

BİTCOİN ALTIN PİYASASINI ÇÖKERTTİ!

Bitcoin için son günlerde ABD dfinans dünyasından çarpıcı değerlendirmeler gelmeye devam ediyor. Ünlü yatırımcılara göre Bitcoin dünya finans siteminde çok büyük bir değişime neden oldu. Tüm dönemlerin en güvenilir limanı olan altın piyasasının Bitcoin nedeniyle öldürücü bir darbe aldığı iddia edilmeye başlandı. Altın piyasası uzmanları 2021 yılında altın fiyatlarının yükseleceğini tahmin ediyorlardı. Ancak Bitcoin'in hesaba katmamışlardı. Bitcoin'in büyük oranlı kazanç skalasının her geçen gün daha da genişlemesi yatırımcıların iştahını kabarttı. Bu da altından çıkış yaparak Bitcoin'e giriş yapılmasını sağladı. Böylelikle Bitcoin'in işlem hacmi artarken altın piyasasında öngörülemeyen düşüşler gerçekleşti. Bu da altın piyasası için öldürücü darbe anlamına geliyor. Uzmanlara göre ABD'nin yeni yönetiminin teşvik paketi girişimi dahi altın fiyatlarında kıpırdanmaya neden olmadı. Çünkü teşlvik paketlerinin bir kısmı altın piyasasına alış olarak döneceği düşünülüyordu. Yeni güçlü aktör Bitcoin'in devreye girmesi ile bu düşünce geçerliliğini yitirdi. Şu anda teşvik paketinin çıkması durumunda piyasaya sağlanacak olan önemli likiditenin çok büyük kısmının Bitcoin alışlarına yöneleceği konuşulmaya başlandı.

NOKTA ATIŞI BİTCOİN TAHMİNCİSİNDEN YENİ TAHMİN!

Bitcoin üzerinde yaptığı nokta atışı tahminlerle bugüne kadar rüştünü ispat etmiş uzmanlar arasında bulunan Max Keiser yeni bir değerlendirmesini açıkladı. Bitcoin (BTC) yükselişini analiz eden Max Keiser para basma çılgınlığına başvurulması ve bu şekilde doların değerinin düşürülmesinin Bitcoin'in değerini yükselten ana nedenlerden birisi olduğunu söyledi. Bununla da kalmayan Max Keiser Bitcoin'in çıkacağı fiyat konusunda şok eden bir rakam verdi. Ünlü analiste göre Bitcoin şu andaki değerinin 40 kat daha fazla üzerine çıkabilir.

Bitcoin'e yönelik gündemi sarsan bir analize imza atan Max Keiser, “Bitcoin'in normalin üzerinde bir hızla değer kazanmasının ana nedeni ABD'deki giper enflasyondur. ABD doları şu anda Bitcoin'e karşı hiper enflasyonist bir çöküşün içerisine düştü. Politikacılar ise çözümü hızlı bir şekilde dolar basmakta buluyorlar. Bitcoin'in tek yönlü yolculuğuna bundan daha büyük bir destek bulunamazdı. Ancak politikacıların ekonomiyi düzeltmeleri için başka seçenekleri de yok. Tüm kapılar Bitcoin'in çılgınca yükselişine çıkıyor.” dedi.

BİTCOİN 2 MİLYON DOLAR OLACAK TAHMİNİ!

Uzun yıllardır Bitcoin yatırımcısı olduğu bilinen Max Keiser, “ABD ekonomisinin şu anda içerisinde bulunduğu durum tamamen Bitcoin lehine işliyor. Hangi adım atılırsa atılsın Bitcoin onu kendi lehine çevirmeyi başaracaktır. Bitcoin fiyatında parabolik bir yükselişin katlanarak meydana geleceğini göreceğiz. Bitcoin bu yükseliş sonucunda 2 milyon dolar seviyelerini görebilir. Ben Bitcoin aldığımdan bugüne kadar Bitcoin'in değeri yüzde 9.000.000 arttı. Bu değer 40 kat daha katlanacaktır. Ekonomi bilimi ısrarla bize bunu söylüyor.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@