GSS Prim Borcu Olanlar Dikkat! SGK'dan 30 Nisan Uyarısı 'Fırsatı Kaçırmayın'

Sosyal Güvenlik Kurumu, Genel Sağlık Sigortası GSS prim borcu olan vatandaşlar için yapılandırma hatırlatmasında bulundu. Kurum geç ödemeler için sürecin 30 Nisan tarihinde sona ereceğini açıkladı.

GSS Prim Borcu Olanlar Dikkat! SGK'dan 30 Nisan Uyarısı 'Fırsatı Kaçırmayın'

Kamu borçlarının yapılandırılması kapsamında düzenlemeye alınan Genel Sağlık Sigortası GSS prim borçlarında vatandaşlara ek olanaklar sunulmuştu. GSS borcu olan vatandaşlar borçlarını peşin ödeme seçeneği ile ödediklerinde yapılandırma avantajından yararlanabileceklerdi. 

SGK'DAN GSS PRİM BORCU OLANLARA HATIRLATMA

Yapılandırma olanağından faydalanamayanlar, ödeyi yapmayanlar için ise Sosyal Güvenlik Kurumu sunulan ek avantajı aktardı. 

SGK'nın sosyal medya hesabı üzerinden yapılan bir paylaşım ile GSS borcu olan vatandaşların borçlarını yapılandırma avantajlarıyla ödemeleri için sürecin devam ettiği bildirildi. Kurum 30 Nisan tarihine kadar yapılacak ödemelerde yapılandırma avantajlarının, indirimlerin geçerli olacağını bildirdi. 

Resmi Twitter hesabından yapmış olduğu paylaşımda Sosyal Güvenlik Kurumu şu bilgileri verdi. 

"SGK borçlarını peşin ödeme seçeneğiyle yapılandıran ve son ödeme tarihini kaçıran vatandaşlarımız ; 30 Nisan’a kadar geç ödeme zammı ile birlikte peşin ödeme yapmanız halinde, Yapılandırmanız bozulmaz. Yapılandırma avantajından yararlanmaya devam edebilirsiniz. "

Sosyal Güvenlik Kurumu, Genel Sağlık Sigortası prim borçlarına dair yapmış olduğu bir önceki paylaşımda da 30 Nisan'a kadar ödenecek borçlarda sağlanacak avantajları açıklamıştı. Borçların 30 Nisan tarihine kadar ödenmesi durumunda gecikme cezası ve zammının silineceğini bildiren SGK borcu olan vatandaşlara fırsatı kaçırmayın ifadelerini kullandı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@