Gsk'nın Tedarik Zinciri Yönetim Üssü İstanbul Oluyor

Araştırmacı ilaç ve aşı firmalarından GlaxoSmithKline (GSK), ürün erişilebilirliğini maksimum düzeye çıkartmak üzere bölgesel tedarik zincirinde yeni bir yapılanmaya gidiyor. Bu yeni yapılanma için yönetim üssü İstanbul olacak.

Haberler 18.11.2015, 17:44
Gsk'nın Tedarik Zinciri Yönetim Üssü İstanbul Oluyor

ANKARA(ANKA) - Araştırmacı ilaç ve aşı firmalarından GlaxoSmithKline (GSK), ürün erişilebilirliğini maksimum düzeye çıkartmak üzere bölgesel tedarik zincirinde yeni bir yapılanmaya gidiyor. Bu yeni yapılanma için yönetim üssü İstanbul olacak.

GSK, yeni bir operasyon modeli ile tedarik zincirindeki pazar taleplerini, stokları ve lojistik dağıtım aktivitelerini daha entegre ve daha optimize hale getirerek hizmet kalitesini maksimuma taşımayı hedefliyor. GSK, bu yeni operasyon modelinin amacını ilk müşteriye uzanan süreçlerin düzenlenmesi ve erişilebilirliğin artırılması olarak tanımlıyor. Bu yeni yapılanmanın bir parçası olarak, Orta Doğu ve Güney Afrika İlaç Tedarik Zinciri yönetim üssü, Pakistan Karachi’deki uydu operasyonları ile birlikte İstanbul oluyor.

İstanbul’da kurulacak yönetim üssü, 6 farklı bölgesel pazardaki talep süreçlerini yönetecek ve 7 bölgesel üretim alanının da planlamasını yürütecek. Yeni Tedarik Zinciri Üssü’nün kurulması ile birlikte İstanbul’da, üretim tesisinden ilk müşteriye uzanan yurtdışı ve yurtiçi lojistik süreçlerin optimizasyonuna ve maliyet etkinliğine destek olacak yeni istihdam alanları yaratıldı.

Tedarik Yönetimi ve Talep tahmin birimlerinden oluşan 18 kişilik bir ekip İstanbul’dan, 9 kişilik Pakistan uydu üssü desteği ile birlikte liderlik edecek. Bu yeni operasyon modelinin uzun vadeli hedefi, tedarik zinciri süreçlerinde kaliteyi maksimuma çıkararak sadece sektörde değil tüm dünyadaki en iyi tedarik zinciri yönetimlerinden birine sahip olmak olacak.(ANKA)

(AR/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@