Gram Altın 600 TL, Dolar 9 TL, Gümüş 12 TL Olabilir! Ünlü Ekonomist Nedenleriyle Hedefleri Açıkladı

Ekonomist ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş altın ve dolar kuruna ilişkin yeni görüşlerini açıkladı. Son dönemde ekonomide yaşanan gelişmeler ile birlikte hedeflerini yineleyen İslam Memiş, gram altında 600 TL, dolarda 9 TL ve gümüşte ise 12 TL yolunun açıldığını söyledi.

Gram Altın 600 TL, Dolar 9 TL, Gümüş 12 TL Olabilir! Ünlü Ekonomist Nedenleriyle Hedefleri Açıkladı

Politika faiz oranlarında dair alınan kararlar ve Merkez Bankası'nın para politikasına ilişkin süreç ekonomiyi etkilemeye devam ediyor. Son dönemlerde alınan kararların ardından ise hem dolar kurunda hemde altın fiyatlarında yükselmeler yaşanmıştı. Ekonomist İslam Memiş yaşanan sürece ilişkin açıklamalarda bulundu. 

ALTIN, DOLAR VE GÜMÜŞ'TE YÜKSELME SÜRECEK

Ekonomist İslam Memiş kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu ekonomi değerlendirmesinde, Merkez Bankası'nın faiz kararı üzerinde durdu. Merkez Bankası'nın faizleri serbest bırakma kararı sonrasında dolar kurunda düşme beklediğini ancak bu düşüşün gerçekleşmediğini ifade etti. Dolar kurunda beklenen düşüşün neden olmadığına dair de açıklamalarda bulunan Memiş karar metninin değiştirilmesi ile oluşan endişe üzerinde durdu. 

"Altın fiyatları aldı başını gidiyor. Ortalık tam Kurtlar Vadisi oldu. Ben Merkez Bankası'nın faiz kararından dolayı dolar kurunda gerileme beklemiştim ama karar metnindeki düzeltme o beklentiyi de ortadan kaldırdı. Bundan sonra artık düşüş diye bir şey yok. Bundan sonra herkes gözünü yukarıya doğru çevirecek. Dolar kurunda 9 TL, gram altında 600 TL ve gümüşte 12 TL öngörülerimin artık yolu açıldı."

Alım Fırsatı Olmadı

Değerlendirmelerinin devamında altın fiyatlarında bir düşme olabileceğini ve alım fırsatı verebileceğini beklediğini sözlerine ekleyen İslam Memiş bu beklentinin de karşılanmadığını aktardı. Gram altın da bundan sonraki süreçte 500 TL'li rakamların konuşulacağını ifade eden Memiş, Mayıs ve Haziran aylarında daha ciddi yükselmeler olabileceğini söyledi. 

Değerlendirmesinde altın yatırımcılarına bir de uyarıda bulunan İslam Memiş "Beni takip eden insanlar bana soruyorlar işte altın şu kadar oldu satalım mı veya dolar şu kadar oldu satalım mı? Ben bugüne kadar kimseye sat diye bir şey demedim. Bunu demem de! Ben satmaktan yana değilim. Benim yatırım anlayışım birikimden, tasarruftan yanadır. Satmayı değil arttırmayı düşün." dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@