Gram Altın 500 TL Sınırında! Uzmanından Hedef 600 TL Yorumu Geldi

Altın fiyatları yükselmeye devam ediyor. Gram altın 500 TL sınırına yaklaşırken piyasalarda altın fiyatlarını destekleyici etkiler görülüyor. Peki altın fiyatları nereye kadar yükselecek? Uzman isimden 600 TL yorumu geldi.

Gram Altın 500 TL Sınırında! Uzmanından Hedef 600 TL Yorumu Geldi

Altın fiyatları yükselme eğilimine mayıs ayının ikinci haftasında da devam ediyor. Haftanın ilk işlem gününü yükselerek tamamlayan altın haftanın ikinci işlem gününde de yükselme trendi içerisinde. Hem küresel hemde yurtiçi para piyasaları da altın fiyatlarının yükselmesine destek sağlıyor. 

GRAM ALTIN 500 TL BANDINDA

Günün ilk işlem saatlerinden itibaren yükselme trendi içerisinde yer alıyor. Uzun süredir yükleşini sürdüren altın fiyatlarını destekleyen en önemli etmenlerin başında ABD 10 yıllık tahvil faiz oranlarının düşmesi gösterliyor.

Uzmanlar 1.68 bandına kadar yükselen ABD tahvil faizlerinin yeniden 1.52 bandına inmesinin ardından altın fiyatları yükselişini hızlandırmıştı. 

Ons altın bu süreç içerisidne 1700 dolar bandından 1800 dolar üzerine kadar yükselmişti. Uzmanlar yaz dönemi için trendin korunması durumunda ons altının 2000 dolar seviyesine kadar çıkabileceği yorumlarında bulundular. 

Güncel Altın Fiyatları

Altın fiyatlarında kısa vadeli süreçte yaşanan bu gelişmelerin ardından günlük rakamlarda netleşmeye başladı. Günün ilk işlem rakamlarına oranla yüzde 0.45'lik bir yükselme gösteren altın fiyatları şu sıralar 490 TL seviyesinde yer alıyor. Ons altın ise 1838 dolar seviyesinde yer alıyor. 

UZMANINDAN 600 TL YORUMU

Stratejist Cüneyt Paksoy, A Para’da altın fiyatlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ons altın için değerlendirmelerinde 200 günlük hareketli ortalamasının üzerine çıkıyor. 1800 dolar bandının kırıldığını ifade eden Paksoy, ons altında hareketin devamı için 1875-1900 dolar seviyesi geçilirse, hareket 2000 üzerine hareket olabilir değerlendirmesinde bulundu. 

Gram altın için ise 600 TL'yi hedef gösteren Paksoy 490-515 TL seviyelerinin gram altın için muhtemel kısa vadeli satış yerleri olduğunu söyledi ve sözlerini "Ancak benim orta ve uzun vadede hedeflerim 575-600'lere hatta üzerine kadar taşabilen bir grafik olacağı bize gösteriyor. Demek ki altın fiyatları için geri çekilmeler alım fırsatı" ifadeleri ile tamamladı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@