Gram Altın 500 TL Olacak Mı? Altın Fiyatlarını Önceden Bilen Remzi Özdemir Açıkladı!

Dolar, euro ve altın üzerine yaptığı isabetli tahminlerle dikkat çeken Yeniçağ Gazetesi ekonomi yazarı Remzi Özdemir ilerleyen günlerde altın fiyatlarının ne şekilde hareket edeceğine dair değerlendirmelerde bulundu.

Gram Altın 500 TL Olacak Mı? Altın Fiyatlarını Önceden Bilen Remzi Özdemir Açıkladı!

Türk lirasında meydana gelen olumlu gelişmelerin ardından herkesin gözü dolar ve altın piyasasına çevrildi. Yeniçağ Gazetesi ekonomi yazarı Remzi Özdemir özellikle altın piyasasında yeni beklentilerini açıklayarak finansal tahminde bulundu.

ALTIN KORKU ORTAMLARINI SEVER

Piyasalardaki beklentiler hakkında çarpıcı değerlendirmelerde bulunan Remzi Özdemir altın fiyatlarındaki düşüşün nedenlerini de açıkladı. Altın piyasasının yüksek fiyatlama sürdürdüğü günlerde piyasalarda bir pandemi korkusu olduğunun altını çizen Remzi Özdemir, “Altın piyasasını değerlendirmek için önelikle bu piyasanın bazı genel özelliklerini iyi bilmek gerekir. Altın bugüne kadar hep korku ve endişe ortamlarını sevmiştir. Bundan dolayı ise kriz ortamlarında değerini arttıran bir yatırım aracıdır. Pandemi sürecinde bunun çok net bir şekilde gördük.” dedi.

ALTIN NASIL FİYATLANIYOR?

Altın fiyatlarındaki değişimlerin çok zikzaklar çizmeyeceğini söyleyen Remzi Özdemir, “Altın piyasasını diğer piyasalardan ayırmamız gerekir. Borsa veya döviz gibi piyasalarda zikzakların çizildiğini görebilirsiniz. Bu da gayet olağandır ve piyasanın da gerekliliğidir. Ancak altın piyasasında böyle bir durum olmaz. Altın fiyatlarından değişim tamamen gündemdeki gelişmelere bağlıdır. Altın fiyatının yükseldiği döneme bakalım. Ne vardı? Pandemi yaşandı, insanlar panikledi, ekonomiler kapandı, yatırımcılar endişelendi. Tüm bunlar altın fiyatlarının yükselmesi ile sonuçlandı. Aşı haberleri ile olumsuzluklar ortadan kalkmaya, kriz ortamları gevşemeye başlayınca bu sefer de altın fiyatlarında düşüş meydana geldi.” ifadelerini kullandı.

MUTASYON ALTIN FİYATLARINI YÜKSELTİR Mİ?

Altın fiyatlarının güncel durumunu değerlendiren Remzi Özdemir, “Koronavirüsün mutasyona uğradığı ve bunun karşısında aşıların etkili olup olmayacağı konuşulmaya başlandı. Bu altın piyasası açısından çok önemli bir gelişme olabilir. Eğer bir olumsuz ortam oluşursa altın piyasası bunu kendi menfaatine çevirecektir. Süreci takip etmekte fayda olacağına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

GRAM ALTIN 500 TL OLACAK MI?

Gram altın için bir değerlendirmede bulunan Remzi Özdemir, “Gram altın için son dönemlerde 500 TL gibi bir beklentinin olduğuna dair algı yaratılmaya çalışılıyor. Bunun gerçeklikle uzaktan yakından alakası yok. 500 TL beklentisi anlamlı değil.” açıklamasını yaptı.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@