Gittigidiyor 2015'in İlk 9 Ayında 278 Milyon Ziyaret Aldı

İSTANBUL(ANKA)-GittiGidiyor, yılın ilk 9 ayında 278 milyon ziyaret aldı. GittiGidiyor’da bu yıl yine ilk 9...

Haberler 18.11.2015, 14:20
Gittigidiyor 2015'in İlk 9 Ayında 278 Milyon Ziyaret Aldı

İSTANBUL(ANKA)-GittiGidiyor, yılın ilk 9 ayında 278 milyon ziyaret aldı. GittiGidiyor’da bu yıl yine ilk 9 ayda toplam 1.7 milyar kez sayfa görüntülendi. Toplamda 13.5 milyon üyeye sahip olan GittiGidiyor’da 2015 yılının ilk günü en çok satılan ürünler sırasıyla cep telefonu, çay robotu ve TV ünitesi oldu. Yılın ilk 9 ayında en çok alışveriş yapan yaş aralıklarında liderliği yüzde 24 ile 26 - 30 yaş grubu üstlenirken onları yüzde 23 ile 31 – 35 yaş grubu takip etti.

GittiGidiyor, 2015’in ilk dokuz ayına ait verilerini açıkladı. GittiGidiyor’un satın alma alışkanlıklarını, tercihlerini, ve alışveriş trendlerini içeren infografik çalışmasına göre her ay bir Yunanistan, İsviçre, İsveç ve İrlanda toplam nüfusu kadar kişi GittiGidiyor’a tıklıyor.

-EN ÇOK ALIŞVERİŞ 19 MAYIS’TA YAPILDI-

GittiGidiyor’un açıkladığı verilere göre, alışveriş oranlarının en yüksek olduğu resmi tatil günü 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı oldu. Bu yılın en “alışverişli” özel günü ise anneler günüydü. GittiGidiyor’da, anneler günü alışverişi babalar gününe kıyasla yaklaşık 9 kat daha fazla yapıldı.

-EN ÇOK GİYİM & AKSESUAR KATEGORİSİNDE ALIŞVERİŞ YAPILDI-

GittiGidiyor’dan yapılan açıklamaya göre,  yılın ilk 9 ayında en çok satış yapan üç ana kategori sırasıyla Giyim ve Aksesuar, Ev ve Dekorasyon Bahçe ve Bilgisayar ve Tablet bilgisayar oldu. GBu yıl Türkiye’nin “En İyi İşverenleri” ve eBay’in “Avrupa’nın Çok Uluslu En İyi İşverenleri” listesine de giren GittiGidiyor, RSM International sponsorluğunda düzenlenen, Avrupa’nın önde gelen iş dünyası liderleri, akademisyenler, basın ve devlet adamları tarafından desteklenen Avrupa İş Dünyası Ödülleri’nde (European Business Awards - EBA) 2015-2016 Türkiye Ulusal Şampiyonu oldu. (ANKA)

(TB/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@