Gıda Bakanı Personel Alımı Konusunda Topu Maliye Bakanlığına Attı

ANKARA (ANKA)- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, bakanlığına personel alımı konusunda topu Maliy...

Haberler 08.10.2015, 11:20
Gıda Bakanı Personel Alımı Konusunda Topu Maliye Bakanlığına Attı

ANKARA (ANKA)- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin Arzu, bakanlığına personel alımı konusunda topu Maliye Bakanlığına attı. Gıda Bakanı, Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığınca sözleşmeli personel pozisyonu vize edilmesi halinde, sözleşmeli personel alımı yapılabileceğini bildirdi.

CHP Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt’un soru önergesini yanıtlayan Gıda Bakanı, her yıl yayımlanan Bütçe Kanunu hükümleri doğrultusunda bakanlığına verilen kontenjan dahilinde, bakanlığın ihtiyaç duyduğu alanlarda personel alımları, kadro durumu ve hizmet ihtiyacına göre personel açığı olan branşlardan Kamu Personel Seçme Sınavı sonucuna göre ÖSYM tarafından yerleştirme işlemleri yapıldığını söyledi.

Gıda Bakanı, 2015 ve sonraki yıllarda bakanlığına verilecek açıktan ve naklen atama kontenjanı dahilinde, KPSS sonucuna göre bakanlığın kadro ve hizmet ihtiyacı doğrultusunda personel alımı gerçekleştirilebileceğini söyledi.

-“SÖZLEŞMELİ PERSONEL POZİSYONU VİZE EDİLMESİ HALİNDE SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI YAPILABİLECEKTİR”-

Gıda Bakanı, Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında bakanlığına Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığınca sözleşmeli personel pozisyonu vize edilmesi halinde, sözleşmeli personel alımı yapılabileceğini açıkladı. (ANKA)

(MG/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@